ورزشی

برنامه های وزارت ورزش حقوق ورزشکاران و مربیان را تامین نمی کند!

محمد بنا سرمربی نام آشنای تیم ملی کشتی فرنگی با ابراز نارضایتی از وضعیت و امکانات موجود صراحتا می‌گوید؛ نمی‌توان با این اوضاع انتظار زیادی از کشتی فرنگی داشت. همزمان کاپیتان تیم فوتبال استقلال تهران خواهان تامین حقوق بازیکنان ورزش فوتبال شد.

محمد بنا: هیچوقت به مردم دروغ نگفتم؛ قول ۲ طلای المپیک‌ را نداده‌ام

پس از آنکه وزیر ورزش در دیدار با سرمربیان تیم های ملی کشتی اعلام کرد از کشتی آزاد و فرنگی هر کدام توقع کسب ۲ مدال طلا در المپیک را دارد، محمد بنا برخلاف مدیر تیم ملی گفت: با این شرایط نباید انتظاری از تیم ملی داشت.به گزارش ایسنا، ۱۰ روز پیش محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران به همراه علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی به دیدار وزیر ورزش رفتند تا آخرین برنامه‌های تیم‌های ملی کشتی را با شخص اول ورزش ایران در میان بگذارند.در این دیدار سرمربیان تیم‌های ملی مشکلات و کمبودهای موجود تیم‌های ملی کشتی را برای وزیر ورزش شرح دادند و سلطانی‌فر نیز ضمن تاکید بر برطرف کردن این مشکلات، انتظار خود از کشتی در رقابت‌های المپیک را به گوش بنا، محمدی و دبیر رساند…

به دنبال رسانه‌ای شدن انتظار وزیر ورزش از تیم‌های ملی کشتی، حسن رنگرز مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در نشست خبری خود با بیان اینکه این انتظار وزیر ورزش منطبق بر واقعیت کشتی ایران است، تاکید کرد: تمامی ۱۲ آزاد و فرنگی‌کار اعزامی ایران به رقابت‌های المپیک شانس رسیدن به مدال المپیک را دارند.این صحبت‌های رنگرز مهر تاییدی بر انتظار ۲ مدال طلای وزیر ورزش از کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۲۰ و حتی بسیار فراتر از آن یعنی شانس رسیدن به ۶ مدال المپیک در کشتی فرنگی بود.

اما محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در صفحه شخصی خود نسبت به این موضوع واکنش دوباره‌ای داشت. وی بر خلاف مدیر فنی تیم‌های ملی ، ضمن تاکید بر اینکه هیچ قولی بابت کسب ۲ طلا در المپیک نداده، گفت: اینکه شنیدم عنوان شده من قول دو طلا یا ۴ طلا داده باشم، اصلا اینطور نیست. ما تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم اما با وجود امکانات و زمان کم و شرایطی که داریم من هیچ قولی نمی‌توانم بدهم.تنها ۸ ماه تا رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو زمان باقی مانده و محمد بنا یکسال پس از بازگشت دوباره به تیم ملی… از شرایط و امکان موجود گلایه دارد و صراحتا می‌گوید نمی‌توان با این اوضاع انتظار زیادی از کشتی فرنگی داشت…سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: اینکه شنیدم عنوان شده من قول دو طلا یا ۴ طلا داده باشم، اصلا اینطور نیست. ما تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم اما با وجود امکانات و زمان کم و شرایطی که داریم من هیچ قولی نمی‌توانم بدهم.وی افزود: با همه توان می‌جنگیم تا با کسب پیروزی دل مردم را شاد کنیم و در این روزهای سخت باعث شادی آن‌ها شویم.

بازیکنان فوتبال حتی بیمه ندارند!

وریا غفوردی فوتبالیست مردمی و کاپیتان تیم فوتبال باشگاه استقلال تهران به شدت از وضعیت حاکم بر ورزش کشور و به طور خاص رشته فوتبال انتقاد نمود. به گزارش ایسنا، وریا غفوردی پس از تساوی تیمش برابر سپاهان، اظهار کرد: نمی‌خواهم درباره بازی صحبت کنم. بازی خیلی خوب بود و من برای این روزهای استقلال خیلی خوشحالم و به تیم و مجموعه خودمان افتخار می‌کنم…

وی افزود: از وزیر ورزش تقاضا دارم تکلیف درصدی که از قراداد بازیکنان کسر می‌شود را مشخص کنند. ۳درصد هیات فوتبال برمی‌دارد و ۳درصد هم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برمی‌دارند. حدود ۱۵درصد هم به عنوان مالیات کسر می‌شود و باشگاه‌ها هم ۱۰ تا ۲۰درصد پول بازیکنان را نمی‌دهند. یعنی اگر یک باشگاه خوب پول بدهد، بازیکن بیشتر از ۵۰ تا ۶۰ درصد پولش را نمی‌گیرد. باید تکلیف این را مشخص کنند که چرا درصدی برای حق عضویت و حق حضور در لیگ از قراداد بازیکنان برمی‌دارند؟ بازیکنان حتی بیمه ندارند و اگر برای بازیکنی اتفاقی رخ بدهد، معلوم نیست برای زندگی‌اش چه اتفاقی رخ خواهد داد. باید برود و کار کند. برخی بازیکنان قراداد بالاتری دارند و برخی قراداد پایین تری می‌بندند اما بر اساس چون درصدی می‌گیرند از برخی بازکنان پول بیشتری می‌گیرند درحالی که شرایط حضور در لیگ برابر است. این را برای ما توضیح بدهند. این کار غلط است و درست نیست در جیب بازیکن دست ببرید و پولش را بردارید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا