بین‌المللی

تداوم اعتصاب مخالفان در کلمبیا

اتحادیه‌ها و گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی در کلمبیا قصد دارند روز چهارشنبه سومین اعتصاب ملی را در راستای تداوم اعتراض‌های ضددولتی در این کشور اجرایی کنند.

ایرنا؛ رسانه های غربی گزارش دادند، همزمان با مذاکرات رهبران معترضان با دولت کلمبیا در مورد سیاست های اقتصادی و اجتماعی ایوان دوکه رئیس جمهوری این کشور، این اعتصاب عمومی برگزار می شود.

معترضان در حالی دست به این اعتصاب ملی خواهند زد که دو هفته از آغاز اعتراض ها در کلمبیا می گذرد.

اعتراض ها در کلمبیا باعث شد تا رئیس جمهوری این کشور  مذاکره ملی برای حل و فصل مشکلات معترضان برگزار کند. مذاکرات دولت با نمایندگان معترضان تاکنون موفقت آمیز نبوده و اتحادیه ها تاکید دارند تا زمان برآورده نشدن مطالبات شان به اعتصاب و اعتراض ادامه می‌دهند.

براساس گزارش ها، تاکنون در اعتراض های کلمبیا پنج نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

معترضان قرار است روز چهارشنبه از هفت منطقه در سراسر بوگوتا به سوی میدان مرکزی این شهر حرکت کنند.

از جمله مطالبات معترضان سرکوب جدی قاچاق مواد مخدر، کاهش خشونت ها، بهبود شراط بازار کار و ترمیم امتیازهای بازنشستگی بوده است. سازمان‌های اصلی کارگری، کشاورزی و دانشجویی، سیاست‌های نئولیبرال دولت کلمبیا را رد کرده‌اند. دولت این کشور به دنبال «کاهش بودجه مستمری‌بگیری، افزایش سن بازنشستگی و به خدمت گرفتن افراد جوان با کمتر از میانگین دستمزدها» بوده است.

ایوان دوکه پیش تر اعلام کرده بود که تحت مذاکره ملی برای حل‌وفصل اعتراض ها، با وزرای دارایی، کار و تجارت و همچنین نمایندگانی از بنگاههای تجاری و اتحادیه های کارگری دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

این اعتراض ها همزمان با ناآرامی‌ها در چند کشور آمریکای لاتین آغاز شد. براساس گزارش ها محبوبیت ایوان دوکه به پایین ترین میزان از زمان حضورش در سمت ریاست جمهوری رسیده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا