از هر دری سخنی

چهره واقعی رژیم پلید

پافشاری روحانی و معاون سپاه پاسداران بر پخش “اعترافات” بازداشت‌شدگان…
به گزارش خبرگزاری “ایلنا” روز چهارشنبه ۱۳ آذر (چهارم دسامبر) به سخنان روحانی در همایش یاد شده پرداخت. سخنرانی حسن روحانی بر دو محور عمده استوار بود. او در سخنرانی خود از یک سو به سرنوشت برجام و مذاکره با آمریکا پرداخت و از سوی دیگر به موضوع اعتراضات گسترده مردم در ارتباط با افزایش بهای بنزین.

روحانی امروز خواستار مقابله با معترضانی شد که بنا بر ادعای او دست به “اغتشاش” زده‌اند. او همچنین مدعی شد که این افراد به “فرمان اربابان” خود به خیابان‌ها آمده و دست به اعتراض زده‌اند.

روحانی حرکت این دسته از معترضان را حرکتی “سازمان‌یافته” اعلام کرد و خواستار پیگیری قضایی علیه آنان شد. روحانی حتی از ماموران خواست از این افراد “اعتراف” بگیرند و رسانه‌های دولتی این “اعترافات” را پخش کنند.

از سوی دیگر، پاسدار علی فدوی، جانشین سرکرده سپاه پاسداران گفت: سپاه عده‌ای را که پس از اعتراضات اخیر قصد خروج از کشور را داشته‌اند، دستگیر کرده است. او نیز اعلام کرده که “اعترافات” این افراد به‌زودی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

این پاسدار تبهکار در پاسخ به سئوالی در باره کشته شدگان اعتراضات نیز با این ادعا که بسیج و سپاه در غائله و فتنه بزرگ اخیر بدون سلاح به میدان آمدند، گفت: در مقرهای ما اسلحه بود که اگر به حوزه‌های بسیج حمله کردند، از خودشان دفاع کنند اما نیروهای ما در خیابان بدون اسلحه بودند.

خنده‌های روحانی به دل مردم یک زخم کاری زد

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایلنا گفت: کشور در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. مردم عصبانی و سرخورده هستند،‌ در این چند روز تحقیر شده‌اند. فشار اقتصادی از یک سو سرخوردگی از سوی باعث شده است امروز فکر کنند انسان بودن‌شان کتمان شده است.

وی تاکید کرد: نادیده گرفتن مردم بسیار خطرناک است، تصمیم‌گیران باید بدانند این کار چه عواقبی دارد، شاید تا یک مدتی مردم خاموش شوند اما دل‌ها پر از کینه است که باید فکری کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با مردم حرف بزنیم، گفت: سال‌هاست تصمیم گیران با مردم در ارتباط نیستند وظیفه حکم می‌کند به مردم احترام بگذاریم، زخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری است.

دروغ‌ درمانی روحانی با خنده های چندش آور

روحانی در یک دروغ‌ درمانی دیگر همراه با خنده های چندش آورش گفته: من هم صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده، چون اجرای تصمیم سران قوا را به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم.

این اظهارات روحانی با واکنش شدید برخی رسانه ها در داخل ایران مواجه شد که نوشتند: بعد از مسئولان دولتی امروز هم شخص رئیس جمهور در اقدامی محیرالعقول از مسئولیت طفره رفت و گفت:‌ من هم مثل شما روز جمعه متوجه شدم که بنزین گران شده است!

محمد علی ابطحی در یادداشتی نوشت: آقای روحانی، بجای خنده باید گریه می‌کردی….باور اینکه رییس‌جمهور نمی دانسته سخت است. شاید چون کار خراب شده، خواسته با اعلام بی اطلاعی، پشت وزارت کشور و شورای امنیت کشور را خالی کند….این محاسبه غلط باعث شد که این کشتار کم نظیر و تخریب ها صورت گیرد. همه اینها نشان از بی تدبیری و مهمتر، بی اطلاعی از وضع جامعه است…. این بی تدبیری و ناامید کردن نسل جوان که نتیجه اش فاجعه خون ‌های ریخته شده جوانان ایران است، منتخب مردم نبود.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران هم در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به عنوان یکی از حامیان این دولت غرق در عرق شرم از مصاحبه وزیر کشور بودم که سخنان همراه با قهقهه جناب رئیس جمهور پاک ناامیدمان کرد….

توئیت یک روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در زیر

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری هم در چند توییت نوشت: جوان دانشجو روی صندلی روبروی من می نشیند، به گرمی سلام می کند و می گوید: من از سال هشتاد و هشت تا حالا فکر می کردم آقایان نمی فهمند و متوجه نمی شوند و بلد نیستند، ولی حالا به این نتیجه رسیده ام که هر چه هست یک چیزی دیگر است! نمی توانم باور کنم چیزی که مردم عادی متوجه می شوند.

مسؤولان کشور متوجه نمی شوند مخصوصا این دولت که ترکیبی امنیتی دارد، بعد سری تکان می دهد و اضافه می کند: من اگر بخواهم چیزی را به خانواده ام بگویم این طوری خبر نمی دهم که گرانی یکباره نرخ بنزین یکشبه اعلام شد! وقاحت مسؤولان دولت فعلی در دروغ گویی علنی و صریح واقعا رکورد همه دولت های قبلی رو زده! کسانی که فکر می کنند حوادث اخیر یک ماجرای بنزینی بوده و تمام شده همان قدر اشتباه می کنند که در شناخت ماهیت ماجرا اشتباه کرده اند و می خواهند با چهارتا فحش اغتشاشگر و آشوبگر سر و ته کل ماجرا را جمع کنند!

‏از سال ها پیش برخی گفتند و نوشتند که این بار دیگر نه مانند سال ٧٨ سیاسی است و نه مانند ٨٨ امنیتی! امسال قضیه اجتماعی است و حالا حالاها ادامه دارد… دقیقا به خاطر نوع برخورد غلط مسؤولان کشور با موضوع، وقتی با مساله اجتماعی برخورد امنیتی و نظامی بکنی معلوم است که بدتر می شود، مثل این که برای خاموش کردن آتش ناشی از اتصال سیم برق بخواهی آب بریزی!

اتفاقا برای همین است که مهمترین کار آتش نشان ها نه عجله و شتابزدگی بی قاعده برای آب پاشیدن که فهمیدن علت حادثه و ریشه مشکل است! آنها که سالها به زندگی پشت درهای بسته عادت کرده اند هنوز حاضر نیستند پنجره ها را بگشایند و قدری از واقعیت را ببینند و جدی بودن مسأله را باور کنند!

تا دیرنشده، کاری کنید؛ پاسخ روحانی

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال در نامه‌ای سرگشاده به حسن روحانی، به بیان مشکلات این روزهای کشور و مردم پرداخت و خطاب به او نوشت: آقای رئیس جمهور! چرا یک روز می‌گوییم خس و خاشاک و یک روز می‌گوییم اغتشاش‌گران عددی نیستند؛ آیا این افراد هموطن ما نیستند؟

به گزارش تسنیم، محمد مایلی‌کهن نوشت: چون ایران نباشد تن من مباد….آقای رئیس جمهور! در ناآرامی‌های اخیر به هر طرف که آسیب وارد شد و یا خدای نا کرده جان هر کسی به مخاطره افتاد و یا از دست رفت، هموطن ماست.

وی نوشت: آقای رئیس جمهور! بعد از تصمیمات برای افزایش قیمت بنزین هر که بگوید قیمت اجناس یا خدمات اضافه نشده و یا نخواهد شد یقین بدانید نه دوستار شماست و نه ملت. تنگناهای زندگی مردم هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. امروز هم دیر است، اما تا دیر نشده به داد مردم عزیز، دوست‌داشتنی و نجیب‌مان برسید.

روحانی هم طی سخنانی در آذربایجان شرقی در پاسخ به این هشدار سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال که از خودی های حکومت محسوب می شود، گفت: دشمن تصور می‌کرد بهترین فرصت ایجاد شده و همه توان خود را به کار گرفت، اما فقط ۴۸ ساعت توانست در زندگی مردم و وضعیت خیابانها اخلال ایجاد کند در حالی که در مخیله‌شان نمی‌گنجید که اگر همه توان و افرادشان را به خیابان بیاورند پس از ۴۸ ساعت همه آنها جمع خواهند شد، این موضوع در مخیله آمریکا نمی‌گنجید.

روحانی گفت: البته مردم خسارت دیدند و نگران شدند، اما در نهایت یک پیروزی بزرگی در برابر ابرقدرت‌ها و آمریکا به دست آوردیم و دشمنان دچار یأس بزرگی شدند.

رادیو آلمان در گزارشی از اظهارات روحانی در آذربایجان گفت: مخالفان جمهوری اسلامی معتقدند که اصلاح‌طلبان حکومتی و جریان موسوم به میانه‌رو، از جمله حامیان روش “اعتدالی” روحانی، تنها منافع گروهی خود را دنبال می‌کنند و در شرایط احساس خطر و برای “دفاع از نظام” حتی از همراهی با سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات مردمی نیز ابایی ندارند.

دولت روحانی بمراتب بدتر از دولت احمدی‌نژاد است

یک استاد رشته اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: «مسئولان ما نمی‌‎خواهند بپذیرند که مشکلات بر هم انباشت شده و اکنون مردم اعتراض خود را ابراز می‌کنند.»

محمدقلی یوسفی در گفت‌وگو با سایت “انتخاب” تصریح کرد: «افزایش قیمت بنزین هیچ مسئله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.»

او نارضایتی مردم را “برحق” خواند و گفت: «مردم اشتغال، تأمین آینده پسران و دختران جوان خود، امید به آینده و ثبات اقتصادی می‌خواهند.»

یوسفی گفت که دولت حسن روحانی راهی “به مراتب بدتر” از محمود احمدی‌نژاد، را در پیش گرفته است.

او خاطرنشان ساخت: «آقایان پیش‌بینی نمی‌کردند مشکلات آن‌چنان باشد که وعده یارانه به ۶۰ میلیون نفر هم مرهمی بر زخم مردم نباشد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا