از هر دری سخنی

رژیم « ولایت فقیه» چگونه طرد خواهد شد؟

مردم معترض از شرایط، خشم خود را به‌طور مستقیم متوجه علی خامنه‌ای ، این استبداد دینی کرده‌اند. کسی که سرکوبی ها را به توطئه دشمنان داخلی و خارجی توصیف کرده‌ و می کند. واکنش خشونت‌بار به اعتراض های مردمی حکایت از عمیق‌ تر‌ شدن تضاد بین مردم و رهبران رژیم ولایی در کشور ما است. ظرف ۷۲ ساعت از شروع اعتراض‌ها، معترضان خون دل خورده در شهرهای بزرگ و کوچک تجمع کردند و خواستار طرد رژیم ولایت فقیه شدند….

روزنامه فرانسوی فیگارو  در این ارتباط می نویسد: همزمان با اعتراضات مردمی در ایران، تظاهرات عراق و لبنان هم شدت گرفته است. شیعیان در این دو کشور که پیش از این حامیان جمهوری اسلامی به شمار می‌رفتند، حال در صف اول تظاهرات قرار دارند. آن‌ها نفوذ رژیم روحانیون در امور سیاسی کشور خود را محکوم می‌کنند.

این منبع نوشت: «واکنش جمهوری اسلامی به اعتراضات مردمی در ایران و عراق و لبنان، دعوت به سرکوب معترضان و برقراری نظم از راه هراس‌ افکنی بوده است. استراتژی سرکوب هراس‌ افکنی جمهوری اسلامی در کوتاه مدت می‌تواند به نفع تهران  پایان یابد؛ اما این موضوع، از تضعیف رژیم و فروپاشی این امپراتوری شیعه حکایت دارد.» که کوچکترین قرابت و همخوانی با پیشرفت زمان ندارد و نمی تواند پاسخگوی نیاز های مردم باشد.

این روزنامه فرانسوی در قسمتی دیگر می‌نویسد، با این حال، آنچه در ایران می‌گذرد نشان می‌دهد که الگوی سیاسی مبتنی بر استبداد ادامه دارد و روحانیون و دیگر سران رژیم توانایی [مدیریت جامعه و ] پیشبرد اصلاحات[بنیادین] از خود ندارد. جمهوری اسلامی امپراتوری خود را با خون بنا گذاشته و با خون آن را حفظ می‌کند. آن چه قابل ذکر است این است که رژیم ولایی  فرو خواهد پاشید.

پس از چهل سال بیداد، مردم پر افتخار ایران درمورد سوء استفاده های حکومت شان ساکت نخواهند نشست. تکیه بر سرنیزه از سوی حکومت های استبداد دینی دوام آور نیست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا