اخبار

ستایش محمد خاتمی از رژیم ظلم و جور ولایی

محمد خاتمی با انتقاد از اپوزیسیون جمهوری اسلامی  و کسانی که به گفته او غارت و تخریب می‌کنند، بر وفاداری اصلاح‌طلبان به نظام تاکید و از نقش علی خامنه‌ای در سرکوب جنبش توده‌های جان به لب رسیده ستایش کرده است.اعتراض‌های هفته آخر آبان ماه در کشور باعث دستگیری، مجروح و کشته شدن هزاران انسان  از سوی نیروهای سرکوبگر رژیم،با تصور به ایجاد یاس و بی امیدی در جامعه، توانست با دست زدن به سرکوب خشن و خونین بار دیگر صدای اعتراض مردم بی گناه و ستمدیده را خاموش کند…

محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین رژیم« ولایی »با اشاره به اعتراضات اخیر در  میهن ما گفت: «جریان‌های بیرون کشور، کوچک‌تر از آن هستند که بخواهند برنامه‌ریزی کنند، اما می‌کوشند سوار بر موج ‌ شوند. در داخل هم هستند کسانی که غارت، تخریب و آشوب ایجاد می‌کنند. به هر حال جوری وانمود می‌شود که مسأله، براندازی نظام است.»

او که در جمع اعضای مجمع ایثارگران سخن می‌گفت، بار دیگر اصلاح‌طلبان را کسانی معرفی کرد که «خواستار این نظام هستند، اما می‌گویند این نظام هم باید اصلاح‌پذیر باشد».

به گزارش دویچه وله، محمد خاتمی، که از او به عنوان رهبر اصلاحات در جمهوری اسلامی یاد می‌شود، افزود: «مقام رهبری می‌تواند نقش اول و تعیین‌کننده در هدایت این موضوع را داشته باشند.»

به گزارش کانال تلگرامی “جماران” که امروز، چهارشنبه ۱۳ آذر سخنان خاتمی را منتشر کرده، او همچنین از علی خامنه‌ای برای نقشی که در فرونشاندن اعتراضات اخیر ایفا کرده قدردانی کرد وگفت: «دولت باید بسیار سپاسگزار رهبری باشد که با موضع‌گیری خود امواج مخرب سازمان داده‌شده علیه دولت و ملت را به محاق بردند.»

اعتراض‌های هفته آخر آبان ماه در کشور باعث دستگیری، مجروح و کشته شدن تعداد زیادی از ایرانیان شده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون آماری رسمی از تعداد کشته‌ شدگان این اعتراض‌ها اعلام نکرده‌اند، بر اساس آخرین برآوردها، بیش از ۳۶۰ نفر در جریان این اعتراض‌ها به‌ ضرب گلولهٔ “سربازان گمنام امام زمان” به‌ قتل رسیده‌اند و نزدیک به هشت هزار تن دستگیر و صدها نفر هم زخمی شده‌اند. احتمالا آمار کشته‌ شدگان به‌ مراتب بیش از این است.

محمد خاتمی در حالی به نقش اندک جریان‌های بیرون کشور اشاره کرده که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۱۳ آذر، خارجیان را عامل سازماندهی و راه‌اندازی اعتراضات خواند و گفت که آنها از دو سال پیش برای این اعتراضات برنامه‌ریزی کرده بودند.

محمد خاتمی، در سخنان خود اما گفت مشکل واقعا وجود دارد و اعتراض‌ها “جدی” است.

او گفت: «در جریان اخیر طبقه متوسط و بالا وارد ماجرا نشد اما نظاره‌گری بود که با معترضان همدلی داشت و خطر بزرگ این است که نارضایتی معیشتی و فقر و بی‌عدالتی  با نارضایتی سیاسی و اجتماعی بهم گره بخورند و در این صورت با قدرت نظامی و امنیتی و انتظامی هم کاری از پیش نمی‌رود و عملا کل جامعه در برابر حکومت قرار می‌گیرد.»

با این همه او مردم معترض و ناراضی را “مقابل نظام” ندانست و گفت که آنها در مقابل ناکارآمدی، نبود امکانات و مشکلات موجود ایستاده‌اند و باید اینها را از هم تفکیک کرد.خاتمی به‌نیکی می‌داند در قاموس رژیم ولایی که ایشان نیز یکی از مهره‌های آن است، توده‌های مردم همچون انسان‌هایی دارای حق حیات و برخوردار از حقوق شهروندی معنا و مفهومی پیدا نمی‌کند. ولی وابستگی ایشان به رژیم ظلم و جور ولایی ایجاب می‌کند که سخنانی خلاف واقعیت برای انحراف اذهان عمومی بر زبان آورد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا