گوناگون

ترامپ: تشکر از جمهوری اسلامی ؛ دیدید، می‌توانیم با هم به توافق برسیم!

دونالد ترامپ مذاکره برای مبادله زندانیان را برای جمهوری اسلامی عالی عنوان کرد و یاد آور شد که این موضوع می‌تواند پیش زمینه‌ای برای انجام کارهای دیگر باشد.

یورونیوز – دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به مبادله دو زندانی بین تهران و واشنگتن از ایران برای «مذاکره بسیار منصفانه» تشکر کرد.وی در توئیتی با اشاره به بازداشت ژیائو وانگ، محقق و دانشجوی دوره دکتری تاریخ دانشگاه پرینستون آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما نوشت: «او در دولت اوباما (با وجود هدیه ۱۵۰ میلیارد دلاری) [به ایران] دستگیر شد، در دولت ترامپ بازگشت. تشکر از ایران برای مذاکره بسیار منصفانه. دیدید، می‌توانیم با هم به توافق برسیم!»وی همچنین در توییتی دیگر گفت که ایالات متحده تا زمانیکه تمام آمریکایی‌هایی که به ناحق در ایران و کل جهان بازداشت شده‌اند پیش عزیزانشان برنگردند از تلاش دست نخواهد کشید. ترامپ همچنین پس از این توئیت در جمع خبرنگاران این مبادله را مبادله یک گروگان با گروگان دیگر توصیف کرد.وی این موضوع را برای ایران عالی عنوان کرد که می‌تواند پیش زمینه‌ای برای انجام کارهای دیگر باشد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، صبح امروز با انتشار توئیتی از آزادی مسعود سلیمانی،‌ پژوهشگر ایرانی زندانی در آمریکا خبر داد.مایک پمپئو، همتای آمریکایی ظریف هم در توئیتی نوشت: «یک آمریکایی دیگر به خانه برمی‌گردد. ژیائو وانگ که بیش از سه سال به‌دلیل اتهام‌های واهی در ایران زندانی بود، آزاد شده و در حال بازگشت به ایالات متحده است.»وی همچنین در این توئیت از دولت سوئیس برای کمک به بازگشت آقای وانگ تشکر کرد و در عین حال با ابراز خرسندی گفت: «خوشحالم که دولت ایران در ارتباط با این موضوع نقش سازنده‌ای داشته است.»…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا