گوناگون

تأکید مجدد آژانس انرژی اتمی بر تعامل سازنده با ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در صفحه توییتر رسمی خود اعلام کرد مدیرکل جدید آژانس بر همکاری و روابط کاری سازنده با جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد.

به گزارش ایرنا، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ضمن اشاره به نخستین دیدار رافائل گروسی، مدیرکل جدید این نهاد با عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در حاشیه نشست کمیسیون برجام در وین که روز جمعه رخ داد، نوشت: «همان‌گونه که مدیرکل جدید پیش‌تر اعلام کرده، هدفش ایجاد روابط کاری سازنده با ایران است.

رافائل گروسی در دیدار با عراقچی همچنین بر لزوم همکاری کامل و به‌موقع ایران برای رسیدگی و بررسی سؤالات آژانس مربوط به تکمیل اعلامیه‌های پادمانی تأکید کرد.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین در توییت دیگری عنوان کرد: «گروسی و عراقچی در مورد فعالیت‌های پادمانی آژانس در ایران ازجمله راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات هسته‌ای ایران تحت برجام و مسائل دیگر گفت‌وگو کردند.»

عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر جمعه پس از پایان چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک برجام، با رافائل گروسی مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین دیدار کرد. دو طرف در این ملاقات درباره روابط و همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کردند.

گروسی پس از درگذشت یوکیا آمانو، مدیرکل پیشین آژانس، برای هدایت این نهاد انتخاب شد. او نخستین فرد از منطقه آمریکای جنوبی است که در این سمت ایفای نقش می‌کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا