گوناگون

۲۵ بندر در ایران به بخش خصوصی واگذار می‌شود

محمدعلی حسن‌زاده، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ایران یکشنبه ۱۷ آذر از واگذاری ۲۵ بندر زیرنظر این سازمان به بخش خصوصی خبر داد. رژیم ولایی پیش از این چند بندر در شمال و جنوب را به بخش خصوصی واگذار کرده بود…
محمد علی حسن زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تعداد بنادر کوچک در ایران بین ۴۸ تا ۵۲ بندر بوده که البته دلیل اختلاف‌ نظر درباره تعداد بیشتر به تعاریف مختلف از این بنادر بر می گردد. در این میان حدود نیمی از آن ها در اختیار سازمان بنادر و برخی زیر مجموعه سازمان شیلات و گمرک است.

او  زمان دقیق آغاز این واگذاری‌ها را اعلام نکرد اما گفت که ابلاغ دستورالعمل های اجرایی برای واگذاری بنادر کوچک حدود سه هفته دیگر طول می کشد.

به گفته حسن‌زاده عمده بنادر آماده واگذاری، تجاری یا گردشگری هستند که به بخش عیردولتی و تعاونی‌های بخش خصوصی واگذار خواهند شد.

سازمان بنادر و دریانوردی علاوه بر بنادر تحت نظر خود در نظر دارد بنادر سازمان شیلات را هم به بخش خصوصی واگذار کند.

این بنادر به گفته معاون امور بندری و اقتصادی این سازمان، پس از انتقال تصدی‌گری از سازمان شیلات به سازمان بنادر و دریانوردی، به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.

براساس اظهارات حسن‌زاده ۴۸ تا ۵۲ بندر کوچک در ایران وجود دارد و حدود نیمی از این بنادر در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی و برخی نیز زیرمجموعه سازمان شیلات و گمرک است.

او شهریور امسال شمار بنادر کوچک در ایران را ۴۸ بندر اعلام کرده و گفته بود: واگذاری بنادر کوچک واقع در جنوب کشور به زودی آغاز می‌شود.

روانبخش بهزادیان، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران اردیبهشت امسال شمار دقیق بنادر زیر نظر این سازمان را ۳۳ بندر اعلام کرده و گفته بود: بنادر فریدون کنار و آستارا در سواحل دریای خزر و بنادر دیلم، کنگان، گناوه و چوئبده در کرانه خلیج فارس به بخش خصوصی واگذار شده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا