حقوق بشر

یک فعال کارگری به ۶ سال زندان محکوم شد

کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج که در شهریورماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت‌شده بود، از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی حسین سعیدی به شش سال زندان محکوم شده است. این شهروند کُرد پس از گذشت ۸۵ روز بازداشت با تأمین وثیقه به‌صورت موقت از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود…
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، طی روزهای گذشته و براساس حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج، کامران ساختمانگر فعال کارگری به شش سال زندان محکوم شد.

بر اساس این گزارش آقای ساختمانگر از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج بابت اتهام « همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزیسیون حکومت ایران» به ۵ سال زندان و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس محکوم شده است که در صورت تایید نهایی این حکم و بر اساس اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی(قانون تجمیع جرایم) ۵ سال از آن قابل اجراست.

این فعال کارگری ساعت ۹ شب چهارشنبه ۱۳ شهریورماه، با هجوم مأموران اداره اطلاعات سنندج به خانه باغ سید علی حسینی در روستای اربغلو سقز،  آقای ساختمانگر بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر سنندج جهت بازجویی منتقل‌شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا