بین‌المللی

چین، نقض حقوق بشر در آمریکا و اروپا را شوک آور خواند

یک سخنگوی وزارت خارجه چین از نقض گسترده حقوق بشر در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی ابراز نگرانی و انتقاد کرد و این وضعیت را شوک آور خواند.

«هوا چون اینگ» روز چهارشنبه در مصاحبه ای در پکن خاطر نشان کرد در آمریکا مشکلات حقوق بشری فراوانی رخ می دهد و چالش های زیادی شکل می گیرد که عده ای از مردم را با مشکلات فراوان روبرو می سازد.

او تصریح کرد بدرفتاری هایی که بعضا با مهاجران و یا کودکان و خانواده های آنها می شود و جدا کردن آنها از والدین از مصادیق بارز نقض حقوق بشر در آمریکا است.

وی تبعیض نژادی، نابرابری های اجتماعی و اقتصادی را از مشکلات بزرگ آمریکا و برخی کشورهای اروپایی دانست و گفت که نقض آشکار حقوق بشر در این کشورها شوکه کننده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره نقض حقوق بشر در این کشورها گفت: متاسفانه هزاران کودک بی پناه و مهاجر در آمریکا در شرایطی نگهداری می شوند که به اجبار از خانواده های خود جدا شده اند.

او تاکید کرد وضعیت حقوق بشر در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی به مراتب بدتر از گذشته است البته حقوق بشر نباید دستاویزی برای مداخله در امور داخلی دیگر کشورها باشد بلکه باید به درستی و واقعا به این موضوع رسیدگی شود.

وی ابراز امیدواری کرد که آمریکا اصول حقوق بشر را مراعات کرده و نسبت به جلوگیری از نقض حقوق بشر گروه های مختلف در این کشور جلوگیری نموده و مسوولانه در این ارتباط رفتار و عمل کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا