بین‌المللی

سفیر چین در ایران: توسعه چین؛ فرصتی برای جهان

مردم چین به رهبری حزب کمونیست، نظام سوسیالیسم با ویژگی های چینی را تاسیس و تکمیل کرده، سیستم حکمرانی کشور را بهبود و تقویت کردند.

به گزارش مهر: «چانگ هوا»، سفیر چین در ایران با انتشار یادداشتی به سیاست چین در دستیابی به توسعه و موفقیت این کشور پرداخته است. این یادداشت به شرح ذیل است:

امسال هفتادمین سالگرد تأسیس جمهوری خلق چین است. طی ۷۰ سال گذشته، چین تحت رهبری حزب کمونیست در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، محیط زیست، نظامی و امور خارجه به دستاوردهای چشمگیری دست یافته است.

با جمع بندی از تاریخ و واقعیت، اساسی ترین دلیل این است که مردم چین به رهبری حزب کمونیست، نظام سوسیالیسم با ویژگی های چینی را تاسیس و تکمیل کرده، سیستم حکمرانی کشور را بهبود و تقویت کردند.

در تاریخ ۲۸ تا ۳۰ اکتبر سال جاری، چهارمین جلسه نوزدهمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با موفقیت در پکن برگزار شد. در این جلسه  «تصمیم کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در مورد موضوعات مهم در تقویت و تکمیل نظام سوسیالیسم با ویژگی های چینی، ترویج نوسازی سیستم حکمرانی و توانایی حکمرانی کشور» تصویب شد.

در عمل ثابت شده است که نظام سوسیالیسم و سیستم حکمرانی کشور با ویژگی های چینی مزایایی دارد و می تواند پیشرفت و توسعه چین با جمعیت حدود ۱.۴ میلیارد را ترویج دهد تا ملت چین با تاریخ تمدن بیش از ۵۰۰۰ ساله به دو “هدف صد ساله” و به احیای خود برسند.

امروز چین نه فقط برای چینیان، بلکه برای آسیا و جهان است. جلسه مذکور به طور سیستماتیک مزایای چشمگیر نظام و سیستم حکمرانی کشور چین را از ۱۳ جنبه مختلف جمع بندی کرده است. یکی از ابعاد مهم «پایبندی به استقلال و سیاست درهای باز، مشارکت فعالانه در حکمرانی جهانی و کمک مستمر در ساخت جامعه بشری با سرنوشت مشترک» است.

جهان امروز در حال تغییر و تحولات بی سابقه است که در صد سال گذشته سابقه نداشته است. موارد بی ثبات و نامشخص وجود دارد و انسان با چالش های مشترک مواجه است.

چین به عنوان سازنده صلح جهانی، مشارکت کننده در توسعه جهانی و مدافع نظم بین المللی، همواره فعالانه در ساخت سیستم حکمرانی جهانی مشارکت کرده، حکمت چینی جهت بهبود حکمرانی جهانی ارائه داده و تلاش کرده است تا نظم بین المللی و سیستم حکمرانی جهانی در جهت منصفانه تر و معقول تری توسعه یابد.

همه ما می دانیم، در مواجهه با چالش های جهانی یکی پس از دیگری، تنها یک کشور نمی تواند بایستد و مشکلات جهان را به تنهایی حل کند. چین با ابتکار ساخت جامعه بشری با سرنوشت مشترک، با هدف هماهنگی جهانی، پایبندی به ایده همکاری برد-برد، کنار گذاشتن «قانون جنگل» و سیاست زور و سلطه ‌گری و «بازی مجموع-صفر»، برای توسعه انسانیت راه جدید مشارکت مشترک و بهره برداری مشترک را پیشنهاد می نماید.

معتقدیم که با پیشرفت مداوم نظام سوسیالیسم با ویژگی های چینی، ترویج نوسازی سیستم حکمرانی و توانایی حکمرانی کشور، چین مستقل با درهای باز به توسعه با سطح و کیفیت بالای خود دست می یابد، و فرصت بیشتری و انرژی بیشتری برای توسعه جهان فراهم می نماید.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا