گوناگون

سفیر چین: جلسات منظم مقامات ایران و چین برای مقابه با تحریم‌ها

سفیر چین در ایران گفت: در حال حاضر مقامات دو کشور جلسات منظمی را برای مقابله با تحریم‌ها برگزار می‌کنند و توافقاتی هم صورت گرفته که به خاطر تحریم‌های آمریکا مجبور هستیم جزئیات این توافقات را اعلام نکنیم و نحوه انجام کارهای بانکی به صورت محرمانه صورت بگیرد.

چانگ هوا سفیر چین در ایران در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص آخرین وضعیت اقتصادی دو کشور گفت: من ۶ ماه است که به عنوان سفیر جمهوری چین در ایران فعالیت می‌کنم و مهمترین ماموریت من گسترش روابط دو کشور بدون هیچ محدودیتی در تمامی حوزه‌ها است.

وی ادامه داد: بنده با عنوان نماینده دولت چین در ایران وظیفه دارم که توافقات روسای دو کشور را که رئیس جمهور روحانی و معاون ایشان در سفر به پکن داشتند را اجرا کنم. هر چند در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل گسترش روابط اقتصادی دو کشور بحث نقل و انتقال بانکی است زیرا آمریکا تحریم غیرقانونی و یک‌جانبه‌ای را علیه ایران آغاز کرده که سبب به وجود آمدن مشکلات بانکی شده است.

چانگ هوا با اشاره به موضع کشور چین در توافق هسته‌ای گفت: دولت چین همواره از برجام حمایت می‌کند و بر توسعه روابط اقتصادی خود با ایران متعهد است و برای رفع مشکلات بانکی برنامه‌هایی را آغاز کرده است در حال حاضر مقامات دو کشور جلسات منظمی را برای مقابله با تحریم‌ها با یکدیگر برگزار می‌کنند و توافقاتی هم صورت گرفته که به خاطر تحریم‌های آمریکا مجبور هستیم جزئیات این توافقات را اعلام نکنیم و نحوه انجام کارهای بانکی به صورت محرمانه صورت بگیرد.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا