گوناگون

آلودگی هوا؛ مسئولان نالایق منتظر وزیدن باد

استنشاق هوای آلوده به ویژه در روزهای سرد سال رفته رفته برای مردم تهران و بسیاری دیگر از شهرهای ایران به یک عادت تبدیل شده است…
در وب سایت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ (ناسالم) و در حال حاضر ۱۴۴ است؛ همچنان ناسالم برای گروه‌های حساس. تقی‌زاده، معاون استاندار تهران از تعطیلی تمامی مدارس تهران در تمامی مقاطع، به جز شهرستان دماوند و فیروزکوه در روز دوشنبه (۲۵ آذر) خبر داده است.

خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی هم از تداوم آلودگی هوا در برخی کلان‌شهرهای ایران می‌نویسد. بر پایه‌ گزارش‌های منتشر شده، به همین دلیل امروز دوشنبه مدارس در بسیاری از شهرها به حالت تعطیل درآمده‌اند.

در اصفهان وضعیت کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده و مدارس تمامی مقاطع تحصیلی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها به دلیل آلودگی امروز دوشنبه تعطیل شده‌اند.

خبرگزاری ایرنا می‌نویسد، دو نماینده مجلس شورای اسلامی، در اظهاراتی خواستار اتخاذ راهکاری برای رفع مشکل آلودگی هوا شدند. محمدرضا صباغیان، یکی از این نمایندگان امروز دوشنبه با اشاره به “کشنده شدن آلودگی هوای تهران و شهرهای بزرگ برای مردم”، خطاب به رئیس مجلس، گفت: «لازم است در این مورد تذکری بدهید، ظاهرا شورای شهر و شهرداری تهران منتظر وزیدن باد هستند.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا