حقوق بشر

درگیری در زندان کچویی؛ جان پروین محمدی در خطر است

پروین محمدی در بند جرائم عمومی زندان کچویی زندانی است. در شب‌های گذشته در این زندان درگیری بسیار شدیدی روی داده و زندانیان درگیر یکدیگر را تهدید به کشتن کرده‌اند. اتحادیه آزاد کارگران با انتشار خبر درگیری میان زندانیان عادی هشدار داده است که نگهداری پروین محمدی در چنینی شرایطی جان او را به خطر انداخته است….

به گزارش سایت زمانه، پروین محمدی، نایب‌رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران، شنبه ۱۶ آذر/ ۷ دسامبر در دادسرای ناحیه یک کرج بازداشت و برای تحمل یک سال حبس به زندان کچویی این شهر منتقل شد.

او که روز ششم اردیبهشت ۹۸ به همراه علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، دو فعال کارگری دیگر در پارک جهان نمای کرج دستگیر وبه قید کفالت آزاد شده بود، در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شد.

در خبر درگیری زندانیان در زندان کچویی آمده است:

«چند شب گذشته درگیری شدیدی بین زندانیان زندان کچویی رخ داده است و این درگیری ابعاد بسیار خشونت باری به خود گرفته است. به طوری که با حمله گارد ویژه به داخل زندان فضا آرام شده و به دنبال آن درب‌های مابین بندهای مختلف و هواخوری هم بسته شده است. کف بندها پر از شیشه‌های شکسته شده و زندانیان درگیر همدیگر را به کشتن تهدید کرده بودند.»

پروین محمدی از بدو ورود به زندان خواستار اجرای قانون تفکیک جرایم و انتقال به بند زندانیان سیاسی و عقیدتی شده است. اما مسئولان زندان برای تحت فشار قراردادن زندانیان سیاسی و «امنیتی» آن‌ها را در زندان عادی به بند می‌کشند.

پروین محمدی که پیش از این نیز در زندان کچویی به سر برده است، دو ماه پیش گزارشی درباره بند زنان این زندان منتشر کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا