بین‌المللی

تمرین‌های نظامی ویژه چین برای مقابله با تهدیدات آمریکا

روزنامه «ارتش آزادی‌بخش خلق چین» ارگان رسمی ارتش این کشور از انجام یکی از بزرگ‌ترین تمرین‌های نظامی هشدارهای پیش از حمله هوایی خبر داده است.

آرمان ملی؛ با تشدید شدن مواضع ضد‌چینی واشنگتن، پکن تحرکات خود را برای تقویت توانمندی‌های مقابله با تهدیدات تقویت کرده و ارگان رسمی ارتش چین در جدیدترین گزارش خود، از انجام موفق تمرین‌های نظامی «هشدارهای پیش از حمله هوایی» خبر داده است.

بنا بر نوشته «اسپوتنیک»، ارتش چین -که چینی‌ها آن را «ارتش آزادی‌بخش خلق چین» می‌نامند- برای مقابله با افزایش حضور نظامی آمریکا، یکی از بزرگ‌ترین تمرین‌های نظامی هشدارهای پیش از حمله هوایی خود را انجام داده است.

این خبر را برای اولین بار روزنامه «ارتش آزادی‌بخش خلق چین» ارگان رسمی ارتش این کشور روز یکشنبه منتشر کرده و خبر داده که این تمرین‌های نظامی ماه گذشته انجام شده است.

طبق این گزارش، «فرماندهی شاخه جنوبی» ارتش چین دو گروه از هواپیماهای هشداردهنده حمله هوایی و خدمه آنها را در یک وضعیت جنگی مورد آزمون قرار داده است. در این آزمون جنگی، واحدهای نظامی چین در وضعیتی شبیه‌سازی شده که در آن مورد تهاجم چندین هدف قرار گرفته و همزمان باید ضمن جمع‌آوری اطلاعات درباره این اهداف، با واحدهای خودی ارتباط برقرار می‌کردند، مورد سنجش قرار گرفتند.

یکی از فرماندهان ارشد ارتش چین درباره این تمرین‌های نظامی گفت: این رزمایش جدید بسیار بزرگ‌تر از رزمایش سال گذشته بوده و تمرکز آن بر شرایط پیکار شبانه بوده است.

به گفته این مقام نظامی چین، انجام این نوع از رزمایش‌ها سبب به چالش کشیدن محدودیت‌های پرسنل و تجهیزات‌مان و تقویت کمک به توانمندی‌های جنگی ارتش خواهد شد.

بنا بر گزارش رسانه‌های چینی رزمایش‌ها و تمرین‌های نظامی اخیر این کشور در پاسخ به تشدید حضور نظامی آمریکا در شرق آسیا و به ویژه در دریای چین جنوبی انجام شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا