گوناگون

تلاش عارف برای جذب “فالوئر” و لغو استیضاح!

چگونه باید این رفتار و منش رییس فراکسیون امید مجلس و یکی از بزرگان اصلاحات را باور کرد که در شبکه های اجتماعی برای باورپذیری مردم یک چیزی می نویسد و در خارج از این فضا نه تنها مانند چهار سال گذشته “سکوت” اختیار نمی کند بلکه کمکی هم برای شفاف شدن فضا نمی کند.

سایت دیده بان ایران، نوشت: پس از گذشت یکماه از حوادث تلخ آبان هنوز هم بررسی دقیق آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. برخی نمایندگان مجلس از جمله علی مطهری به طور جدی پیگیر استیضاح رحمانی فضلی است تا وزیر کشور با حضور در خانه ملت پیرامون آمار جان‌باختگان این حوادث توضیح دهد اما آنگونه که امروز اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داده است تعداد امضاهای این استیضاح از حد نصاب افتاده و منتفی شده است. هر چند پس گرفتن امضا برای استیضاح از سوی نمایندگان مجلس امری طبیعی به حساب می‌آید اما، تظاهر کردن برخی نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی برای پیگیری حقوق مردم و کمک برای روشن نشدن همین حق در خفا و دور از چشم مردم از جمله کارهایی است که در هیچ مرامی قابل قبول نیست.

شهاب‌الدین بیمقدار نماینده تبریز در مجلس صبح امروز در گفت و گو با سایت اعتمادآنلاین خبرداد که «آقای عارف در راستای کاهش امضای استیضاح رحمانی‌فضلی تلاش کرد و بر برخی از اعضای فراکسیون امید تاثیر گذاشت. در صورتی که به نظر من نباید این کار را انجام می‌داد چون آقای عارف، شخص عارف نیست بلکه رئیس فراکسیون امید و رئیس شورای‌عالی اصلاحات است، عقبه جامعه چه می‌گویند؟» این در حالی است که رییس فراکسیون امید صبح امروز در صفحه اینستاگرامش در رابطه با وقایع آبان نوشته بود که درباره چگونگی کشته شدن تعدادی از هموطنان در حوادث آبان ماه باید شفاف سازی شود. حال این سوال مطرح می شود که آقای عارف چگونه انتظار شفاف‌سازی درباره این حوادث را دارند وقتی خودشان مانع از استیضاح رحمانی‌فضلی شده‌اند؟

چگونه باید این رفتار و منش رییس فراکسیون امید مجلس و یکی از بزرگان اصلاحات را باور کرد که در شبکه های اجتماعی برای باورپذیری مردم یک چیزی می نویسد و در خارج از این فضا نه تنها مانند چهار سال گذشته “سکوت” اختیار نمی کند بلکه کمکی هم برای شفاف شدن فضا نمی کند. هر چند آقای عارف پس از حضور در مجلس تصمیم گرفته است که بار دیگر بختش را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده امتحان کند اما… به نظر می رسد اتفاقات آبان گذشته سنگ محک خوبی بود برای مردم و آنانی که به کنش سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان دل خوش کرده بودند و هنوز هم به تکرارشان امیدوار بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا