گوناگون

جواد امام؛ فشارهای بیرون از مجلس در لغو استیضاح بی‌تاثیر نیست

مدیر عامل بنیاد باران درباره به نتیجه نرسیدن استیضاح وزیر کشور در گفت‌وگو با همدلی، می‌گوید: فشارهایی در خارج از مجلس اعمال می‌شود که نمایندگان امضای خود برای استیضاح را پس بگیرند، همچنین استانداران، لابی‌هایی با نمایندگان در ارتباط با استیضاح وزیر کشور کرده اند.

همدلی| این فعال سیاسی اصلاح طلب عنوان می‌کند: من فکر می‌کنم فرآیند درخواست استیضاح طی شده است و وزیر کشور برای جلسه دوم به کمیسیون آمده است. کمیسیون باید گزارش را به صحن می‌داده و بنابراین در اینجا رئیس کمیسیون می باید پاسخگو باشد.

مجلس باید پاسخگو باشد

او ادامه می‌دهد: از آن طرف هم صحبت‌های علی مطهری روشن می‌کند که فشارهایی در خارج از مجلس اعمال می‌شود که نمایندگان امضاهای استیضاح خود را پس بگیرند. همچنین استانداران، لابی‌هایی را در این ارتباط با نمایندگان انجام داده اند. من فکر می‌کنم مجلس باید در این زمینه پاسخگوی افکار عمومی باشد. چرا که با توجه به مدیریت نابسامان و بی‌تدبیری که در کشور صورت گرفته و این همه خسارت و ضایعه‌ای که به کشور وارد شده است، مجلس باید پاسخگو باشد.

این فعال سیاسی مطرح می‌کند: از طرفی دیگر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده که ۸۵ درصد از آسیب‌دیدگان در صحنه نبودند و افراد رهگذر بوده اند، این یک فاجعه است و این فاجعه را باید آنهایی که مسئولیت داشتند و مدیریت این کار را بر عهده داشتند باید پاسخگو باشند.

آنهایی که مانع استیضاح وزیر کشور هستند باید معرفی شوند

او در ادامه می‌افزاید: افکار عمومی هنوز در این مورد اقناع نشده که این اتفاق توسط چه کسانی انجام شده و کوتاهی توسط کدام مسئولان مربوط بوده است زیرا نیروهای امنیتی در صحنه هم آسیب دیدند و قطعا وزیر کشور و دولت باید پاسخگو باشند. امام می‌گوید: به هر حال برای افکار عمومی یک ابهام جدی ایجاد شده و در این شرایط که ما نزدیک انتخابات هستیم، فضای جامعه را تحت شعاع قرار داده است.

او درباره علت لابی‌گری‌ها برای جلوگیری از استیضاح وزیر کشور عنوان می‌کند: چرایی این موضوع را مجلس باید پاسخ دهد و آنهایی که مانع هستند باید معرفی شوند که چرا رئیس کمیسیون وظیفه‌اش را به درستی انجام نداده است. در صورتی که این فرآیند در آیین‌نامه داخلی مجلس تعریف شده است و علی‌القائده امروز باید اعلام وصول می‌شد که نشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا