اخبار

برپایی بیدادگاه های نمایشی برای بازداشت شدگان خیزش مردمی آبان ماه

در حالیکه دستگیری های گسترده مردم معترض و فعالان صنفی٬ اجتماعی و سیاسی در برخی استان های کشور ادامه دارد؛ دادستان کل جمهوری اسلامی اعلام کرد که محاکمه بازداشت شدگان” اصلی حوادث آبان‌ماه” هفته آینده آغاز می‌شود.

ادامه سرکوب با برپایی بیدادگاه های نمایشی!

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران در ادامه برنامه سرکوب مردم به نقل از دادستان کل جمهوری اسلامی خبر آغاز محاکمه بازداشت شدگان خیزش آبان ماه را منتشر کرد . این خبرگزاری نوشت :”حجت‌الاسلام منتظری در حاشیه معارفه دادستان جدید بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس درباره تعداد کشته‌شدگان حوادث اخیر اظهار کرد: تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه پس از بررسی کامل و تفکیک آنها اعلام خواهد شد.وی افزود: در خصوص بازداشت‌شدگان نیز آن دسته از افرادی که قابل آزاد شدن بوده‌اند و نقش آنها بیشتر متأثر از تحریکات بوده با قرارهای محدود و بعضا بدون قرار آزاد شده‌اند”.

“دادستان کل کشور عنوان کرد: کیفرخواست بسیاری از دستگیرشدگان حوادث آبان‌ماه در تهران و شهرستان‌ها نیز صادر شده و از هفته آینده دادگاهی آنان نیز آغاز می‌شود.وی درباره تعلل ۴۸ ساعته وزارت ارتباطات در قطع اینترنت کشور نیز گفت: امیدواریم خداوند بصیرتی به مسؤولان ما بدهد که در حوادث مشابه با مسؤولیت پذیری و بصیرت بیشتری عمل کنند و حواس خود را در این مسائل بیش از گذشته جمع کنند”.

در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه طرح قطعنامه وضعیت حقوق بشر ایران درهفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی را محکوم کرد.سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت :” به رغم این واقعیت، رویکرد حامیان این قطعنامه اتخاذ «استانداردهای دوگانه» در خصوص وضعیت حقوق بشر کشورها و تسری موضوع به مجامع بین المللی بویژه سازمان ملل است و بر این اساس از اینکه ساز و کارهای سازمان ملل متحد مورد چنین سوء استفاده هایی قرار گرفته اند ابراز تاسف می نمائیم”…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا