از هر دری سخنی

رد صلاحیت گسترده نماینده‌ های فعلی و ادوار

همزمان با اعلام اسامی کاندیداهای تایید و رد صلاحیت‌شده مجلس، خبرها از رد صلاحیت بسیاری از نمایندگان کنونی و ادوار مجلس حکایت دارد! در همین رابطه علی اکبری یکی از ۳ نماینده کنونی شیراز از رد صلاحیت خود و بهرام پارسایی دیگر نماینده شیراز خبر داده است!…

به گزارش بهار نیوز،  هادی غفاری و احمد حکیمی پور با دریافت پیامک رد صلاحیت شدنشان از سوی هیات اجرایی انتخابات ۹۸ خبر دادند.

ردصلاحیت‌های کاندیداهای مجلس توسط هیات‌های اجرایی وابسته به‌دولت موسوم به تدبیر و امید! مستند به مصوبه مجلس به اصطلاح امید! است و هنوز مرحله احراز صلاحیت شورای نگهبان آغاز نشده است.

گفتنی اینکه، آیین‌نامه‌ای که همین مجلس دهم تصویب کرد مستند هیات‌های اجرای برای رد صلاحیت آنان شده است! طبق بند ۳ این قانون، تمام کسانی که روزی عضو و حتی هوادار گروه‌هایی همچون جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب بوده و توسط دادگاه منحل شدند، حق کاندیداتوری انتخابات مجلس ندارند. جالب اینکه این قانون در همین مجلس اخیر مصوب شده است!

فراخوان تحریم انتخابات دور آینده مجلس فرمایشی

با اعلام نام نویسی داوطلبان به عضویت در دور آینده مجلس شورای اسلامی، شمار گروه ها و سازمان هایی که مردم را به تحریم انتخابات فرا می خوانند، همچنان بالا می رود. در هفته های اخیر شعارهایی روی برخی دیوارهای تهران و شهرستان ها به هدف تحریم انتخابات نگاشته شده و همچین گروه های مختلف با انتشار بیانیه هایی مردم را فرا می خوانند که انتخابات را تحریم کنند.

گروهی با نام “فعالان ملی – مذهبیِ تحول خواه” در بیانیه نوشتند که انتخابات مجلس شورای اسلامی یک اقدام کاملا نمایشی است و مردم باید آن را تحریم کنند. در این بیانیه آمده است که خودداری از رای دادن، حداقل کار در زمینه اعتراض مدنی می باشد که هیچ خطری نیز ندارد.

در این بیانیه، گروهی نیز که خود را “اصلاح طلب” می خواند مورد انتقاد شدید قرار گرفته و “محافظه کار” توصیف گردیده و به آن توصیه شده است که از خشم مردم بهراسد و از ادامه دفاع از حکومت دست بردارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا