گوناگون

دیوان محاسبات، به برخی نمایندگان مجلس بن خرید ۳ میلیون تومانی داده است

احمد توکلی خطاب به عادل آذر: اگر از خدا نمی‌ترسید لااقل از مردم بترسید!

ستاره صبح؛ احمد توکلی، نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که این روزها به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد «دیده‌بان شفافیت و عدالت» فعالیت می‌کند و تمام تلاش خود را بر «شفاف‌سازی هر نوع سوءاستفاده از اختیارات و قوانین، برای کسب منافع شخصی و گروهی که مصداق فساد است» متمرکز کرده است.

او به همراه همکارانش در این سازمان، از طریق وب‌سایت خود گزارش‌های مردمی پیرامون هرگونه فساد را دریافت می‌کنند و در هر فسادی که دست‌کم یک‌سوی آن مقامات حقیقی یا حقوقی حکومتی باشند جهت رسیدگی ورود می‌کنند.

چندی پیش افشاگری توکلی درباره اخلال دو نماینده در بازار خودرو و ارز خبرساز شده بود؛ اکنون نیز توکلی از اهدای بن ۳ میلیون تومانی به تعدادی از نمایندگان توسط دیوان محاسبات خبر داده است.

رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به رئیس دیوان محاسبات کشور، اقدام اخیر این سازمان در اهدای ۳ میلیون تومان بن خرید به اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه را خلاف قانون و شرع و مصداق «خیانت» برشمرد.

به گزارش الف، در متن این نامه که خطاب به دکتر عادل آذر، رئیس محترم دیوان محاسبات کشور نوشته‌شده، آمده است: «خبر تأسف‌بار کیف اهدایی دیوان محاسبات به اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه حاوی ۳ میلیون تومان بن خرید از شهروند را ما نیز شنیدیم. این کار به جهات مختلف خلاف قانون و شرع است و دارای وصف مجرمانه است که مجازات آن در ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی تعیین‌شده است. علاوه بر این پلشتی این کار که پیامبر صلی‌الله علیه و آله و سلم آن را خیانت شمرده است وقتی آشکارتر می‌شود که توجه کنیم دریافت‌کنندگان، پیشنهادکننده جنابعالی برای تصدی این سمت و ناظر بر کارکرد شما هستند. نام این را چه چیزی جز رشوه می‌توان نهاد؟ از خدا بترسید و اگر از خدا نمی‌ترسید لااقل از مردم بترسید!»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا