ورزشی

تیم ملی شطرنج مردان به مسابقات جهانی اعزام نمی‌شود

یکی از اعضای فدراسیون شطرنج ایران گفت: شطرنج بازان مرد ایران به این مسابقات اعزام نخواهند شد و دلیل آن صادر نشدن مجوز است.فعلا با شرایطی که وجود دارد از داخل ایران برای ما مجوز صادر نشده است.

ملی پوشان شطرنج مردان ایران به مسابقات سریع و برق آسا جهانی اعزام نخواهند شد و این در حالی است که بانوان مجوز اعزام به این مسابقات را دریافت کرده‌اند.به گزارش ایسنا، درحالی که تیم ملی شطرنج ایران متشکل از بانوان و آقایان به مسابقات سریع و برق آسا جهانی ٢٠١٩ اعزام شوند اما به دلیل وجود بعضی از ملاحظات از سفر ملی پوشان مرد به این مسابقات جلوگیری به عمل آمد.

مسابقات قهرمانی سریع و برق آسا جهان قرار است از ٢۵ دسامبر(۴دی ماه) تا ٣١ دسامبر در شهر مسکو روسیه برگزار شود.جوایز این مسابقات حدود یک میلیون دلار آمریکا در نظر گرفته شده است که این مبلغ بین ورزشکاران برتر تقسیم می شود.سارا خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان، شادی پریدر، میترا حجازی پور و مبینا علی نسب ترکیب بانوان اعزامی ایران به این مسابقات را تشکیل می‌دهند. همچنین علیرضا فیروزجا، پوریا درینی، احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، پویا ایدنی و محمد امین طباطبایی بازیکنانی بودند که قرار بود در قالب تیم آقایان راهی این مسابقات شوند.

یکی از اعضای فدراسیون شطرنج ایران ضمن تایید این خبر به ایسنا گفت: شطرنج بازان مردان ایران به این مسابقات اعزام نخواهند شد و دلیل آن صادر نشدن مجوز است.او افزود: فعلا با شرایطی که وجود دارد از داخل ایران برای ما مجوز صادر نشده است.این عضو آگاه فدراسیون در پاسخ به این که آیا مجوز از داخل کشور صادر نشده یا از خارج، بیان کرد: این مجوزها از داخل به ما داده نشده است و شورای برون مرزی فعلا مجوز را صادر نکرده اما تیم بانوان ایران می‌توانند به این مسابقات اعزام شوند و مجوز حضور آنان صادر شده و در اختیار فدراسیون قرار دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا