از هر دری سخنی

قطع تلفن‌های همراه و کاهش سرعت اینترنت

از صبح امروز خبرهایی درباره محدویت به دسترسی اینترنت در برخی استان‌ها توسط کاربران گزارش شده است…

به گزارش بهار نیوز، یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تائید این خبر اظهار کرد: این محدویت به دسترسی اینترنت تنها مربوط به ترافیک بین‌الملل خطوط تفلن‌های همراه است. وی افزود: محدویت به دسترسی اینترنت ترافیک داخلی را شامل نمی‌شود. این منبع آگاه تاکید کرد که قطع ترافیک با دستور مراجع امنیتی است. وی تعداد استان‌هایی که اکنون شامل قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه شده‌اند را استان‌های البرز، کردستان، زنجان و شیراز عنوان کرد. به گفته این منبع آگاه، احتمال افزایش تعداد استان‌‌هایی که شامل قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تفلن‌های همراه می‌شوند، وجود دارد.

قطع شدن اینترنت موبایل چند استان کشور چهارشنبه ۴ دی ۹۸
خبرهای دیگری هم حاکیست سرعت اینترنت در تعدادی از استان‌ها بشدت کاهش یافته است. امروز چهارشنبه ۴ دی ۹۸ گزارشات متعددی از استان‌های مختلف کشور مبنی بر قطع سرویس اینترنت نسل چهارم روی شبکه‌های موبایل کاربران به وجود آمده که برای بسیاری از آنها ایراد مشکل نموده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره قطع شدن اینترنت موبایل چند استان کشور چهارشنبه ۴ دی ۹۸ صحبت کنیم.

پس از قطعی اخیر اینترنت به دستور شورای امنیت کشور اینطور آرامشی نسبی بر فضای ارتباطات کشور حاکم شده بود که به واسطه آن کاربران می‌توانستند به امور عادی و روزانه خود در فضای مجازی بپردازند. اما همانطور که گفتیم بنابر گزارشات واصله از چندین و چند استان از جمله اصفهان، فارس، کردستان، کرمانشاه، البرز، شهرستان‌های تهران و …، کاربران اینترنت موبایل از ساعات اولیه امروز با اختلالات شدید در دسترسی به شبکه موبایل ۴G روبرو شده‌اند که به نظر تنها در این بستر ایجاد شده است.
در واقع کاربران در استان‌هایی که با مشکل اختلال روبرو شده گزارش نموده‌اند که اگر به صورت دستی روش اتصال به شبکه را به ۳G Only تغییر دهیم، شبکه پایداری خوبی دارد و مشکلی در دسترسی وجود نخواهد داشت. به هر حال از سوی هیچ کدام از نهادهای ارتباطی و امنیتی واکنشی به این مشکل صورت نگرفته است ولی با تماس‌هایی که ما در شهر سخت افزار با پشتیبانی اپراتور ایرانسل برقرار کردیم پاسخ آنها این بود که «اختلال در شبکه داریم و همکاران در پی حل کردن آن هستند».
نکته دیگر این است که پشتیبانی همراه اول در دو استان کردستان و اصفهان پاسخگوی ما نبوده و موفق به پرسش علت مشکل به وجود آمده نشدیم. گفتنی است معاون علمی رئیس جمهور دو روز پیش در گفتگو با ایلنا گفته بود: همانطور که در جلسه اخیر شورای عالی فضایی هم مطرح کردم، سعی می‌کنیم پس از این دیگر قطعی اینترنت نداشته باشیم.  
البته برخی گزارشات از سوی کاربران سرویس‌های مخابرات در برخی استان‌ها حاکی از این است که از روز گذشته بسیاری از سرویس‌ دهنده‌های مخابراتی پیامک‌هایی مبنی بر احتمال ایجاد قطعی را به کاربران ارسال کرده‌اند که مرتبط با خطوط اینترنت ثابت بوده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا