اخبار

جو امنیتی و قطع اینترنت نشانه وحشت رژیم

همزمان با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان ماه، قتل عامی که سرکوب آن با فرمان مستقیم خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی صادر شد، رژیم از ترس شرکت اعتراضی مردم در مراسم چهلم جان باختگان، با برقراری جو امنیتی، و بستن اینترنت وحشت خود را از قدرت مردم نشان می دهد.

جو سنگین امنیتی در آستانۀ چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان

به گزارش یورونیوز، اخبار منتشر شده از داخل کشور در شبکه‌های اجتماعی، از برقراری جو سنگین امنیتی بویژه در تهران، پایتخت حکایت می‌کند.

نیروهای ضدشورش و یگان ویژه که از روز سه‌شنبه در پی انتشار خبر درگذشت نورعلی تابنده، قطب دراویش نعمت‌اللهی به سطح شهر آمده بودند، همچنان مواضع خود را در خیابان‌های اصلی حفظ کرده‌اند و قصد بازگشت به پایگاه‌هایشان را ندارند.

وضعیت مشابهی نیز در برخی دیگر از شهرها از جمله کرج، سنندج و نجف آباد اصفهان حاکم است.

به مناسبت چهلمین روز کشتار معترضان، هشدارهای دستگاه‌های حکومتی به مردم برای خودداری از انجام هرگونه حرکت اعتراضی افزایش یافته است.

برخی از خانواده‌های جانباختگان اعتراضات نیز تحت فشار نیروهای امنیتی از فراخوان خود برای شرکت در مراسم چهلم قربانیان اعتراضات آبان ماه منصرف شدند.

از جمله خانوادۀ مصطفی کریم‌بیگی است که در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ تهران مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفت و جان باخت.

شهناز اکملی، مادر مصطفی کریم‌بیگی در صفحه توییتر خود اعلام کرد که «بنا به دستور مسئولین و متولیان امنیتی و قضایی» فراخوان برای برگزاری گردهمایی در چهلم کشته شدگان را پس می‌گیرد.

قطع اینترنت در چند استان ایران با دستور مراجع امنیتی 

به گزارش زیتون، امروز پنجم دی مصادف با چهلم جان‌باختگان آبان ۹۸، خبرهایی از قطعی اینترنت در برخی نقاط ایران منتشر شده است.

سایت نت‌بلاکس هم که محدودیت‌های اینترنتی را در نقاط مختلف دنیا رصد می‌کند از اختلال در اینترنت موبایل در نقاطی از ایران خبر داده است.

روزگذشته (چهارشنبه) «یک منبع آگاه» در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به خبرنگاری ایلنا گفت که «با دستور مراجع امنیتی» در این روز ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه در استان‌های البرز، کردستان، زنجان و فارس قطع شده‌ است.

این به معنای قطعی ارتباط تلفن‌های همراه در این استان‌ها با خارج از کشور است.

به گفته این منبع آگاه، احتمال افزایش تعداد استان‌هایی که شامل قطع ترافیک بین‌الملل خطوط تلفن‌های همراه می‌شوند، وجود دارد.

او افزوده است که «محدودیت به دسترسی اینترنت، ترافیک داخلی را شامل نمی‌شود.»

خبرگزاری ایلنا روز چهارشنبه کمی پس از درج این خبر آن را از خروجی خود حذف کرد.

حکومت ایران در جریان اعتراض‌های آبان ماه در اقدامی بی‌سابقه دسترسی به سرویس‌های اینترنتی در سرتاسر ایران را به مدت حدود ده روز قطع کرد.

پس از فروکش کردن اعتراضات و بازگشت تدریجی اینترنت به ایران، بسیاری این حدس را مطرح کردند که حکومت جمهوری اسلامی بار دیگر به این ابزار متوسل خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا