حقوق بشر

نرگس محمدی به زندان زنجان تبعید شد

روز چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد.

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر روز چهارشنبه ۴ دی ماه از زندان اوین به زندان زنجان تبعید شد. خانم محمدی روز شنبه ۳۰ آذرماه همراه با ۷ زندانی سیاسی دیگر در بند زنان زندان اوین طی نامه‌ای از تحصن چند روزه خود در زندان به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان خبر داده بودند. در پی این تحصن مسئولان زندان اوین خانم محمدی و دیگر زندانیان تحصن کننده را به انتقال به زندان دیگر تهدید کرده بودند.
روز چهارشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۸، نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد.
یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر گفت: “نرگس محمدی روز چهارشنبه طی تماسی از زندان زنجان به خانواده خود گفته است که به زندان زنجان منتقل شده است”.
به گفته این منبع مطلع مسئولین زندان در حالی که خانم محمدی از روز شنبه در تحصن به سر می‌برد و از رفتن به سالن ملاقات نیز خودداری کرده بود، به ایشان گفته‌اند، وکیلشان جهت ملاقات با وی به زندان آمده و خانم محمدی نیز پذیرفت با او دیدار کند. پس از خروج خانم محمدی از بند زنان، ماموران زندان او را به زندان زنجان منتقل کرده‌اند و مشخص شد که اصلا مسئله وکیل در میان نبوده است”.
نرگس محمدی روز شنبه ۳۰ آذرماه همراه با ۷ زندانی سیاسی دیگر در بند زنان زندان اوین به نام‌های “منیره عربشاهی، یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، آتنا دائمی، مژگان کشاورز، سمانه نوروز مرادی و سهیلا حجاب” طی نامه‌ای از تحصن چند روزه خود در زندان به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان خبر داده بودند.
در روزهای اخیر تماس های تلفنی زندانیان این بند با بیرون قطع شده است، بر همین اساس امکان افزایش تعداد زندانیان تبعید شده متحمل است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا