گوناگون

ترامپ ایران و روسیه را تهدید کرد

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از روسیه ، ایران و ترکیه، کشورهایی که در چارچوب تصمیمات نشست های آستانه و سوچی برای پایان دادن به جنگ و خونریزی در سوریه تلاش می کنند،‌ درخواست کرده به کشتار غیر نظامیان در ادلب پایان داده شود!

به گزارش جهان صنعت نیوز به نقل از ایرنا: دونالد ترامپ در حساب کاربری توئیتر خود نوشت، از تهران، مسکو و دمشق می خواهم تا هر چه زودتر به کشتار غیر نظامیان در ادلب پایان دهند.

ترامپ ادعا کرد که “روسیه ، ایران و سوریه با کشتار و قتل عام هزاران بی گناه و غیر نظامی در ادلب ادامه می دهند؛ این کار را نکنید!” او سپس ادامه داده ” ترکیه سخت به دنبال توقف این قتل عام است.”

این درخواست ترامپ در حالی در رسانه های غربی بازنشر شده که آمریکایی ها طی سال های اخیر از اصلی ترین عوامل بحران ساز در سوریه و منطقه آسیای غربی بوده اند و با حمایت از گروه های تروریستی باعث تداوم بحران در منطقه شده اند.

آمریکایی ها بدون مجوز قانونی و هماهنگی با دولت سوریه نیروهایشان را به این کشور گسیل کرده اند و دولت سوریه نیز همواره این حضور نظامیان آمریکایی را غیر قانونی اعلام کرده است.

توئیت ترامپ درباره سوریه، در حالی است که فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز پنجشنبه از آزادی بیش از ۴۰ روستا و شهرک به مساحت ۳۲۰ کیلومترمربع در استان ادلب خبر داده و بر ادامه عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی این استان از وجود تروریست ها تاکید کرد.

دولت دمشق همواره تاکید کرده است که عملیات ارتش در ادلب برای مقابله با تروریست های برجای مانده در این استان است.

در این بیانیه آمده است که یگان های ارتش سوریه همچنان به حملات خود در جنوب و جنوب شرقی استاد ادلب ادامه می دهند. در جریان این حملات، مراکز و مخفی گاه های تروریست ها نابود شده و خسارت های جانی و مادی زیادی به آن ها وارد شده است.

فرماندهی ارتش سوریه تاکید کرد که عملیات مبارزه با تروریسم تا بیرون راندن تروریست ها و مزدورانشان و برافراشتن پرچم سوریه در سراسر خاک کشور ادامه خواهد داشت.

ارتش سوریه در پنج روز اخیر از دو محور جنوب و جنوب شرق به سمت ادلب پیشروی های خود را آغاز کرده است؛ استانی که آخرین پایگاه تروریست ها در سوریه به شمار می آید. ارتش سوریه در ادامه عملیات نظامی در این محور توانست شهر جرجناز و روستاهای زیادی را تحت کنترل خود در آورد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا