گوناگون

هوای تهران در ششمین روز زمستان همچنان آلوده است

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که کیفیت هوای پایتخت در روز جمعه ۶ دی، با شاخص میانگین ۱۴۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. محله شادآباد در منطقه ۱۸ تهران با شاخص ۱۸۳، بیشترین میزان آلودگی هوا را دارد…

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران جمعه ۶ دی اعلام کرد که میانگین شاخص آلودگی هوا در پایتخت بر روی عدد ۱۴۰ قرار دارد که در برخی از مناطق شاخص آلودگی از مرز ۱۸۰ رد شده است.

بر این اساس، محله شادآباد واقع در منطقه ۱۸ با شاخص ۱۸۳، بیشترین میزان آلودگی در ششمین روز از زمستان ۹۸ را به خود اختصاص داده است و محله مسعودیه در منطقه ۱۵ و محلاتی در منطقه ۱۴ کمترین میزان آلودگی را با عدد ۱۱۱ دارند.

میزان آلودگی هوا در سایر مناطق تهران عبارتند از: محله اقدسیه در منطقه یک ۱۲۸، شهرداری منطقه دو، ۱۳۱، منطقه هفت ستاد بحران ۱۲۷، گلبرگ منطقه هشت، ۱۱۵، منطقه ۹ میدان فتح ۱۱۲، شهرداری منطقه ۱۹، ۱۱۶، شهرداری منطقه ۲۰، ۱۷۹، پیروزی منطقه ۱۳، ۱۷۶، منطقه ۲۲، ۱۷۵، منطقه ۲۱، ۱۷۹، منطقه ۱۱، ۱۶۹، اعلام شده است.

به‌گفته شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، این شهر در ۲۴ ساعت گذشته با شاخص میانگین ۱۳۲ در شرایط ناسالم برای همه قرار داشته است.

تهران از روز دوشنبه ۲۵ آذر در وضعیت بد آلودگی هوا قرار گرفت و چندین روز مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل بودند.

ناکارآمدی مسئولان و عدم پیشبرد طرح‌های مبارزه با آلودگی هوا از جمله دلایل آلوده شدن هر چه بیشتر هوای تهران است. عدم جایگزینی ۱۰ درصدی موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورسیکلت‌های بنزینی فرسوده و جایگزینی خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده که گفته می‌شود بیش از ۳۰ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی کشور را در بر می‌گیرد، از مواردی است که به تصویب رسیده اما اجرا نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا