حقوق بشر

پدر یکی دیگر از جان باختگان احضار شد

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در مراسم چهلمین روز درگذشت نوید بهبودی از جان‌باختگان اعتراضات سراسری آبان، شماری از شرکت کنندگان در مراسم بازداشت شده‌اند….

این مراسم روز پنج‌شنبه ۵ دی‌ماه در گوراب زرمیخ یکی از شهرهای شهرستان صومعه‌سرا در استان گیلان برگزار شد.

سایت «بیدارزنی» هویت افراد بازداشت شده را جلوه جواهری، فروغ سمیع نیا، کاوه مظفری، احمد زاهدی، هومان تحریری، فراز روشن، فهیمه کاملی، امیر اسلامی، سارا ظاهرکردار، آذر جعفری و ماهرخ روستایی اعلام کرده و نوشته که این افراد به بازداشتگاه رشت منتقل شده‌اند و به خانواده‌های آنها گفته شده روز شنبه برای پیگیری وضعیت آن‌ها مراجعه کنند. همچنین پدر نوید بهبودی احضار شد.

مادربزرگ پویا بختیاری در پیامی گفت: ماموران به او اجازه حضور بر سر مزار نوه‌اش در قطعه ۲۶ بهشت سکینه کرج را ندادند و در ادامه گفت: ملت آمده بودند، هیچ کس را راه ندادند. من هم هر قدر گریه کردم، التماس کردم که بگذارید یک دقیقه بروم فاتحه بدهم، نگذاشتند. خیلی اذیت‌مان کردند. ماموران مردم را می‌زدند و نمی‌گذاشتند کسی به مزار پویا بختیاری نزدیک شود.

سایت انصاف‌نیوز در داخل کشور با اشاره به استقرار گسترده ماموران امنیتی و انتظامی، خودروهای یگان ویژه و خودروهایی با ماموران لباس شخصی در بهشت ‌سکینه و برقراری چند حلقه امنیتی و ایست بازرسی پیرامون این گورستان و به ویژه قطعه ۲۶ بهشت سکینه که مزار پویا مختاری در آن قرار دارد، از « فضای امنیتی عجیب» و حضور سنگین ماموران خبر داد و نوشت: « دور تا دور قطعه را پلیس گرفته است. بین قطعه‌ ۲۸ و ۳۰ حدود شصت پلیس ایستاده‌اند. بالای یک تپه و همین‌طور یک ساختمان کوچک در این مسیر نیز نیروهای پلیس نگهبانی می‌دهند».

این سایت به بازداشت مردم و به ویژه جوانان در قطعات همجوار با قطعه ۲۶ بهشت سکینه کرج نیز اشاره کرد و نوشت: « یک مامور، دختری را گرفت و کشید؛ چند نیروی دیگر هم در دستگیری دختر به مامور کمک کردند» و «در انتهای قطعه‌ ۳۰ پلیس دیگری پسر جوانی را گرفت و با همان حالتی که دختر را برده ‌بودند او را هم برد. زن جوانی جیغ زد: ولش کن بی‌شرف.»

به گفته شاهدان عینی شمار ماموران لباس شخصی روز پنج‌شنبه در بهشت سکینه کرج از تعداد ماموران با لباس فرم بیشتر بود و آنها علاه بر بازداشت افرادی که برای شرکت در مراسم چهلم آمده بودند، اقدام به ربودن گوشی کسانی می‌کردند که از خشونت و حضور گسترده ماموران تصویربرداری می‌کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا