از هر دری سخنی

نماینده ملایر و عضو کمیسیون تلفیق؛ ادعای تهدید و استعفا کذب محض است

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: ادعای تهدید آقای نوبخت به استعفای دولت در صورت عدم تصویب بودجه کذب محض است. آقای نوبخت مسائلی را توضیح دادند، اما به هیچ وجه نگفتند اگر این بودجه را تصویب نکنید دولت استعفا می‌دهد.

مستقل؛ محمد کاظمی، نماینده ملایر و عضو کمیسیون تلفیق، با تکذیب این ادعا گفت: آقای نوبخت مسائلی را توضیح دادند، اما به هیچ وجه نگفتند اگر این بودجه را تصویب نکنید دولت استعفا می‌دهد.

او تاکید کرد: ادعای تهدید آقای نوبخت به استعفای دولت در صورت عدم تصویب بودجه کذب محض است.

نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با انتقاد از انتشار جزئیات جلسات محرمانه کمیسیون تلفیق توضیح داد: آنچه آقای نوبخت در این جلسه مطرح کردند در واقع در جلسه محرمانه غیرعلنی کمیسیون تلفیق بود که همه خبرنگاران و کارکنان مجلس از جلسه به بیرون هدایت شدند. ما مجاز نیستیم در مورد آنچه آقای نوبخت در کمیسیون مطرح کردند چیزی بگوییم، تنها این ادعا را تکذیب می‌کنم.

کاظمی به تشریح جلسه کمیسیون تلفیق با نوبخت پرداخت و ادامه داد: زمانی که در بودجه مخالفان و موافقان بودجه صحبت کردند و دولت توضیح داد و زمان رأی‌گیری رسید، فضایی به وجود آمد که آقای نوبخت تشخیص دادند یکسری مسائل محرمانه را با اعضای کمیسیون در میان بگذارند. غیر از نمایندگان و آقای نوبخت سایر افراد از جلسه کمیسیون خارج شدند و آقای نوبخت مسائلی را مطرح کردند که محرمانه و سری است و نمی‌توانیم آن را بیان کنیم، اما در اظهارات آقای نوبخت به هیچ وجه بحث استعفای آقای روحانی در صورت رد لایحه بودجه مطرح نبود.

کاظمی در مورد هدف مطرح‌کنندگان چنین ادعایی گفت: ممکن است یک جمعیت و یک جریان فکری به دنبال استعفای آقای روحانی باشند، اما این موضوع را آقای نوبخت مطرح نکردند.

واکنش نوبخت به ادعای عضو جبهه پایداری

محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی در واکنش شایعه‌سازی عضو جبهه پایداری درباره تهدید رئیس جمهور به استعفا نوشت: اردیبهشت امسال ترامپ رسماً اعلام کرد می‌خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند، البته او به این هدفش نرسیده و نخواهد رسید اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها در داخل و متأسفانه از نمایندگان مجلس اصرار دارند که هدف ترامپ حتماً در سال آینده محقق خواهد شد! وی در توییت دیگری نوشت: در همین راستا دروغی چون «تهدید به استعفای رییس جمهور برای تصویب کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق»! را نیز منتشر کرده‌اند که فراتر از کذب و مضحک بودنش، اهانتی آشکار به همکاران خودشان در مجلس است. آیا نمایندگان محترم مجلس چنین راحت مرعوب تهدیدهای تخیلی می‌شوند؟!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا