زحمتکشان

حتی نان خالی در سفره نداریم!

علت وضع اسف‌انگیز زندگی توده‌های زحمتکش در ماهیت ارتجاعی رژیمی نهفته است که شالوده سیاست آن بر منافع آزمندانهٔ حکومتگران رژیم فقاهتی استوار است. گرانی سرسام‌آور، تورم افسارگسیخته، غارت و چپاول سرمایه‌داران داخلی و در کنار این‌ها، دفاع، ستایش، و اجرای برنامه‌های اقتصادی نولیبرالی که جملگی معلول سیاست‌های خیانت‌بار سران مرتجع جمهوری اسلامی است، فقر شدید، محرومیت‌های گوناگون، و انواع مصائب دردناک اجتماعی بر مردم ستمدیدهٔ‌ میهن ما تحمیل کرده است….

یک کارگر شهرداری مریوان از دردهای خود و همکارانش می‌گوید؛ از اینکه قادر به تامین نیازهای زندگی خانواده نیست و از این نظر رنج بسیار می‌برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران شهرداری مریوان هشت ماه است که حقوق نگرفته‌اند؛ آنها بعد از اعتراضات مکرر و مراجعات پی‌درپی به مقامات، حالا در انتظار التفات استانداری هستند؛ هفته پیش استاندار کردستان به این کارگران وعده داد که مطالبات پرداخت می‌شود.

یکی از این سیصد کارگر در تماس با ایلنا از دردهای زندگی‌اش می‌گوید: «من پاکبان هستم و کوچه‌ها را جارو می‌زنم؛ پسرم مدرسه می‌رود؛ مدتهاست که کفش‌اش پاره شده و پول ندارم کفش نو برایش بخرم؛ چند روز پیش یکی از همسایه‌ها یک جفت کفش به او داد؛ امروز که از سر کار آمدم، پاهای پسرم از زیر پتو بیرون بود؛ دیدم پاهایش تاول زده؛ کفش همسایه تنگ بوده و فرزندم چون نمی‌خواسته من را ناراحت کند، چیزی نگفته…»

این کارگر از شرایط به شدت ناراضی‌ست: حتی نان خالی هم نداریم بخریم؛ بعد ۸ ماه از کجا بیاوریم؟!

کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: ما و کارمندان شهرداری که ماه‌هاست حقوق نگرفته‌ایم، توقع نداریم همه هشت ماه را یکجا بپردازند، اما حداقل دو ماه یا سه ماه از حقوق‌مان را بدهند که بتوانیم اجاره خانه عقب‌افتاده را بدهیم و قرض‌هایمان را سبک کنیم.

این کارگران منتظر هستند استاندار به وعده‌هایش عمل کند: گفته بودند ظرف چند روز حقوق‌ها را می‌پردازند؛ خدا کند چند روز به یک هفته و چند هفته نکشد؛ ما منتظریم امروز یا فردا حداقل بخشی از مطالبات‌مان را بگیریم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا