بین‌المللی

افزایش شمار کشته شدگان در اعتراضات شیلی

مؤسسه ملی حقوق بشر شیلی در توئیتی اعلام کرد دست‌کم یک تظاهرکننده روز جمعه در جریان تجمع اعتراضی در مرکز «سانتیاگو» کشته شد. به این ترتیب، شمار کشته شدگان از ابتدای اعتراضات در شیلی از ماه اکتبر به ۲۹ نفر رسید.

به گزارش افکارنیوز، مؤسسه ملی حقوق بشر شیلی در توئیتی اعلام کرد دست‌کم یک تظاهرکننده روز جمعه در جریان تجمع اعتراضی در مرکز «سانتیاگو» کشته شد. به این ترتیب، شمار کشته شدگان از ابتدای اعتراضات در شیلی از ماه اکتبر به ۲۹ نفر رسید.

هزاران تظاهرکننده روز جمعه با نیرو‌های پلیس در مرکز سانتیاگو درگیر شدند. معترضان طبق معمول در میدان «پلازا ایتالیا» تجمع کرده بودند. از زمان آغاز اعتراضات مردمی علیه دولت راست‌گرای «سباستین پینه را»، این میدان محل اصلی تجمع تظاهرکنندگان بوده است.

اعتراضات در شیلی از روز ۱۸ اکتبر شروع شد که از از زمان بازگشت دموکراسی به شیلی در سال ۱۹۹۰ میلادی، شدیدترین اعتراضات به شمار می‌رود. افزایش قیمت بلیط مترو باعث فوران بی سابقه خشم عمومی علیه دولت شد. علی رغم تعلیق این افزایش قیمت، جنبش اعتراضی نه تنها فروکش نکرده بلکه شدت گرفته و به ابزاری برای اعتراض به وجود نابرابری‌های اجتماعی تبدیل شده است.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا