ورزشی

تاج از ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کرد

با اعلام مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج از سمت خود استعفا کرد.

مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال که چند روزی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بود، از پست ریاست فدراسیون فوتبال استعفا کرد.

امیر مهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در این باره گفت: متاسفانه پس از حمله قلبی صورت گرفته قبلی در ترکیه و معالجات صورت گرفته در این کشور، در روز چهارشنبه گذشته دومین حمله قلبی برای ریاست فدراسیون صورت گرفت که با توجه به مشکلات به وجود آمده و توصیه پزشکان مبنی بر دوری از استرس و فعالیت سنگین، ایشان تصمیم گرفتتد ضمن انصراف  از ادامه حضور، مطابق اساسنامه فعالیت‌های آتی توسط نایب رییس انجام شود.

ماده ۳۸ و در بند ۱۱-۲ اساسنامه فدراسیون فوتبال در این باره توضیح می‌دهد: “اگر رییس فدراسیون غایب باشد، ‌فوت نماید یا به‌طور دایم یا موقت از انجام وظایف خود سر باز زند،‌ نایب‌رئیس اول عهده‌دار وظایف وی تا زمان رفع غیبت یا مجمع بعدی خواهد بود. در صورت غیبت یا خودداری نایب‌رئیس اول،‌ وظایف به نواب رئیس بعدی یا سایر اعضای هیأت‌رییسه محول می‌شود.”

بعد از بازنشسته شدن و کنار رفتن علی کفاشیان به عنوان نایب رییس اول، جانشین رسمی برای او مشخص نشد و گفته شد که محمود اسلامیان سرپرست نایب رییس اولی است. با این حال با توجه به اینکه هیچ چیز رسمی اعلام نشده، نایب رییس دوم یعنی حیدر بهاروند باید به عنوان سرپرست انتخاب شود. اما بهاروند نیز مشکل بازنشستگی دارد و نمی‌تواند این سمت را در اختیار بگیرد. نایب رییس بعدی لیلا صوفی‌زاده است. انتخابی که شاید محدودیت‌ها و واکنش‌های خاصی را در پی داشته باشد.

هیات رییسه فدراسیون فوتبال گویا با این اوضاع با استعفای مهدی تاج مخالفت خواهد کرد اما اگر این اتفاق صورت نگیرد مشخص نیست چه کسی سرپرست فدراسیون فوتبال می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا