اخبار

موعظه‌گری‌های بیهوده و خدعه‌گرانه‌ روحانی

هر تحلیل دقیق و واقعی دربارهٔ چگونگی فرایند تحمیل حاکمیت مطلق ولایت فقیه بر کشورمان نشان‌ دهندهٔ آن  است که چرا و چگونه همهٔ شئون اساسی ادارهٔ کشور در زمینهٔ سیاست داخلی و خارجی و همین‌طور اقتصاد تحت‌الشعاع این حاکمیت قرار می‌گیرد. تشدید تضادهای اجتماعی – اقتصادی و سیاسی، بعنوان محصول پیش از چهل سال حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی، از ویژگی های جامعه ما در شرایط کنونی است…

روحانی امروز در مراسم روز ملی صنعت پتروشیمی گفت: «برخی به دولت می‌گویند قول‌هایی را که اول دولت دادید چرا عمل نمی‌کنید؟ [چون] ما در شرایط صلح قول دادیم و الان جنگ است!» کسی که چشم در چشم مردم می دزد و به راحتی به آن ها دروغ های بزرگ می گوید. او امروز در یک سخنرانی مدعی شد: ما در شرایطی نیستیم که ملت ما در زندگی روزمره و نیازمندی‌های ضروری خود دچار مشکل شود آمار ما در بهار و تابستان نشان داد که روند اشتغال علیرغم فشارها و تحریم‌ها درست بوده است! روحانی این سخنان را در شرایطی مطرح می کند که: در خیابان های تهران جان می فروشند. گزارش های دریافتی حکایت از آن دارد که: پایتخت کشور رقابتی بر سر فروش اعضای بدن است. جوان و پیر ، زن و مرد اعضای بدنشان را به مزایده گذاشته‌اند. در این میان بازار خرید و فروش کلیه داغ‌تر است. بعید نیست پای دلالان اعضای بدن هم در میان باشد. طعم تلخی این بازار از آنجایی بیشتر می‌شود که فروشنده‌های کلیه برای پیدا کردن مشتری‌های دست به نقد‌تر بازار گرمی می‌کنند. جایی نوشته شده: “یک کلیه سالم فروشی، برای آسایش مادرم” ….که نیش زهرآگین فقر را به جان هر بیننده‌ای فرو می کند.

روحانی با وقاحت تمام گفت: ملت ما در زندگی روزمره و نیازهای ضروری خود دچار مشکل نیست. آمار نشان می‌دهد روند اشتغال ما با وجود تحریم‌ها درست بوده است ما توانستیم تورم را در بهار امسال تاحدودی مهار کنیم. او بدون آن که به اعتراضات گسترده ی مردم در آبان ماه و کشتار وحشیانه ی معترضین اشاره ای بکند گفت: محاسبه دشمن این بود که این فشارها بعد از پنج، شش ماه موجب اعتراض مردم می‌شود و آنها به خیابان آمده و شورش و ناآرامی می‌شود. حسن روحانی و اطرافیانش در مقام نمایندگان سیاسی بورژوازی نولیبرال، بار دیگر نشان می دهد که با موضع‌گیری‌هایی هماهنگ با علی خامنه‌ای و در کنار دیگر جناح‌های قدرت و دستگاه‌های امنیتی، برای سرکوب اعتراض‌ها در برابر توده‌های جان به‌لب رسیده تمام قد ایستاده‌اند.

در این رابطه، عبدالله ناصری، به ناتوانی رژیم در مقابل مشکلات جامعه می گوید: « کار از دست روحانی در رفته و او نمی‌تواند در اداره کابینه و همچنین امور جاری کشور تصمیم‌هایی صحیح بگیرد.»

عضو اسبق شورای عالی اصلاحات در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین گفته است: این که در طول ۶ سال ۶ وزیر استعفا می‌دهند و ۲ وزیر هم با رأی مجلس از کابینه خارج می‌شوند، نشانگر این است که روحانی در شرایط بحرانی نمی‌تواند امور را به طور صحیحی مدیریت کند.

ناصری تأکید کرده است که روحانی هنوز وضعیت دشوار کشور را درک نکرده است.

روحانی چهره واقعی رژیم ولایت فقیه

پافشاری روحانی و معاون سپاه پاسداران بر پخش “اعترافات” بازداشت‌شدگان

روحانی امروز خواستار مقابله با معترضانی شد که بنا بر ادعای او دست به “اغتشاش” زده‌اند. او همچنین مدعی شد که این افراد به “فرمان اربابان” خود به خیابان‌ها آمده و دست به اعتراض زده‌اند.

روحانی حرکت تهیدستان و گرسنگان معترض را حرکتی “سازمان‌یافته” اعلام کرد و خواستار پیگیری قضایی علیه آنان شد. روحانی حتی از ماموران خواست از این افراد “اعتراف” بگیرند و رسانه‌های دولتی این “اعترافات” را پخش کنند.

از سوی دیگر،  علی فدوی، جانشین سرکرده سپاه پاسداران گفت: سپاه عده‌ای را که پس از اعتراضات اخیر قصد خروج از کشور را داشته‌اند، دستگیر کرده است. او نیز اعلام کرده که “اعترافات” این افراد بزودی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

خنده‌های روحانی به دل مردم یک زخم کاری زد

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایلنا گفت: کشور در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. مردم عصبانی و سرخورده هستند،‌ در این چند روز تحقیر شده‌اند. فشار اقتصادی از یک سو سرخوردگی از سوی باعث شده است امروز فکر کنند انسان بودن‌شان کتمان شده است.

وی تاکید کرد: نادیده گرفتن مردم بسیار خطرناک است، تصمیم‌گیران باید بدانند این کار چه عواقبی دارد، شاید تا یک مدتی مردم خاموش شوند اما دل‌ها پر از کینه است که باید فکری کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با مردم حرف بزنیم، گفت: سال‌هاست تصمیم گیران با مردم در ارتباط نیستند وظیفه حکم می‌کند به مردم احترام بگذاریم، زخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری است.

دروغ‌ درمانی روحانی با زهر خنده های چندش آور

روحانی در یک دروغ‌ درمانی دیگر همراه با خنده های چندش آورش گفته: من هم صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده، چون اجرای تصمیم سران قوا را به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم.

این اظهارات روحانی با واکنش شدید برخی رسانه ها در داخل ایران مواجه شد که نوشتند: بعد از مسئولان دولتی امروز هم شخص رئیس جمهور در اقدامی محیرالعقول از مسئولیت طفره رفت و گفت:‌ من هم مثل شما روز جمعه متوجه شدم که بنزین گران شده است!

محمد علی ابطحی در یادداشتی نوشت: آقای روحانی، بجای خنده باید گریه می‌کردی….باور اینکه رییس‌جمهور نمی دانسته سخت است. شاید چون کار خراب شده، خواسته با اعلام بی اطلاعی، پشت وزارت کشور و شورای امنیت کشور را خالی کند….این محاسبه غلط باعث شد که این کشتار کم نظیر و تخریب ها صورت گیرد. همه اینها نشان از بی تدبیری و مهمتر، بی اطلاعی از وضع جامعه است…. این بی تدبیری و ناامید کردن نسل جوان که نتیجه اش فاجعه خون ‌های ریخته شده جوانان ایران است، منتخب مردم نبود.

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران هم در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: به عنوان یکی از حامیان این دولت غرق در عرق شرم از مصاحبه وزیر کشور بودم که سخنان همراه با قهقهه جناب رئیس جمهور پاک ناامیدمان کرد….

توئیت یک روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در زیر

محمدرضا زائری هم در چند توییت نوشت: جوان دانشجو روی صندلی روبروی من می نشیند، به گرمی سلام می کند و می گوید: من از سال هشتاد و هشت تا حالا فکر می کردم آقایان نمی فهمند و متوجه نمی شوند و بلد نیستند، ولی حالا به این نتیجه رسیده ام که هر چه هست یک چیزی دیگر است! نمی توانم باور کنم چیزی که مردم عادی متوجه می شوند.

مسؤولان کشور متوجه نمی شوند مخصوصا این دولت که ترکیبی امنیتی دارد، بعد سری تکان می دهد و اضافه می کند: من اگر بخواهم چیزی را به خانواده ام بگویم این طوری خبر نمی دهم که گرانی یکباره نرخ بنزین یکشبه اعلام شد! وقاحت مسؤولان دولت فعلی در دروغ گویی علنی و صریح واقعا رکورد همه دولت های قبلی رو زده! کسانی که فکر می کنند حوادث اخیر یک ماجرای بنزینی بوده و تمام شده همان قدر اشتباه می کنند که در شناخت ماهیت ماجرا اشتباه کرده اند و می خواهند با چهارتا فحش اغتشاشگر و آشوبگر سر و ته کل ماجرا را جمع کنند!

‏از سال ها پیش برخی گفتند و نوشتند که این بار دیگر نه مانند سال ٧٨ سیاسی است و نه مانند ٨٨ امنیتی! امسال قضیه اجتماعی است و حالا حالاها ادامه دارد… دقیقا به خاطر نوع برخورد غلط مسؤولان کشور با موضوع، وقتی با مساله اجتماعی برخورد امنیتی و نظامی بکنی معلوم است که بدتر می شود، مثل این که برای خاموش کردن آتش ناشی از اتصال سیم برق بخواهی آب بریزی!

اتفاقا برای همین است که مهمترین کار آتش نشان ها نه عجله و شتابزدگی بی قاعده برای آب پاشیدن که فهمیدن علت حادثه و ریشه مشکل است! آنها که سالها به زندگی پشت درهای بسته عادت کرده اند هنوز حاضر نیستند پنجره ها را بگشایند و قدری از واقعیت را ببینند و جدی بودن مسأله را باور کنند!

دولت روحانی بمراتب بدتر از دولت احمدی‌نژاد است

یک استاد رشته اقتصاد در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: «مسئولان ما نمی‌‎خواهند بپذیرند که مشکلات بر هم انباشت شده و اکنون مردم اعتراض خود را ابراز می‌کنند.»

محمدقلی یوسفی در گفت‌وگو با سایت “انتخاب” تصریح کرد: «افزایش قیمت بنزین هیچ مسئله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.»

او نارضایتی مردم را “برحق” خواند و گفت: «مردم اشتغال، تأمین آینده پسران و دختران جوان خود، امید به آینده و ثبات اقتصادی می‌خواهند.»

یوسفی گفت که دولت حسن روحانی راهی “به مراتب بدتر” از محمود احمدی‌نژاد، را در پیش گرفته است.

او خاطرنشان ساخت: «آقایان پیش‌بینی نمی‌کردند مشکلات آنچنان باشد که وعده یارانه به ۶۰ میلیون نفر هم مرهمی بر زخم مردم نباشد.»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا