حقوق بشر

اعتراف؛ این هم از “رأفت” اسلام فقاهتی

به گزارش خبرگزاری فارس، یک نماینده مجلس ولایت، گناه کشتار مردم در اعتراضات اخیر را به گردن باند خامنه ای انداخت و گفت: …قرار بود کشت و کشتار نشود و با رأفت با ملت برخورد شود. با نیروی نظامی جواب نمی‌گیریم. اگر با رویکرد تهاجمی به نتیجه می‌رسیدیم حکومت نظامی پیش از اینها جواب می‌داد….


در واکنش به سخنان این نماینده که “شهاب‌ الدین بی‌ مقدار” نام دارد،، باند نظامی-امنیتی در یک بیانیه پاسخ او را داده و نوشته‌ است: …آتشی که در ماجرای بنزین در دامن نظام افتاد حاصل بی‌تدبیری دولتی است که با حمایت امثال ایشان روی کار آمده…. آقای بی‌مقدار؛ واقعیت این است که زمینه اغتشاش و کشته‌ سازی را شما و هم فکرانتان فراهم آوردید، امثال شما بودید که با شوک درمانی، زمینه آغاز آشوب توسط شبکه‌های مزدور را کلید زدید و حال برای آسیب دیدگان و کشته‌ شدگان اشک تمساح میریزید….

فیلم زیر: سخنان تکاندهنده شاهدان کشتار ماهشهر

…تانک آورده بودند برای ما، مگر ما کی هستیم که برای ما تانک ‌بیاورند؟ ما دست خالی هستیم. ما اگر پول داشتیم به جای اینکه برویم اسلحه بخریم، می‌رفتیم نان می‌خریدیم….

یکی دیگر می‌گوید‌: خدا شاهد است مردم منتظر یک جرقه بوده‌اند؛ مردم خسته شدند؛ ترکیدند؛ جان به لبشان رسیده بود.

هموطن محروم دیگری می گوید: رودخانه یک اندازه‌ای دارد بالاخره طغیان می‌کند…، عزاداران در خانه‌هایشان دارند گریه می‌کنند. این بچه چکار کرده؟…هرکی حرف بزند به او می‌گویند تو ضد انقلابی….بچه‌های‌شان آمده‌اند تو خیابان گفته‌اند نان نداریم. کار نداریم. همه مردم بی‌کارند؛ در حالی که در این شهر پتروشیمی هست. بندر تجاری هست. همه ثروت ایران اینجاست….

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا