گوناگون

عضو فراکسیون امید؛ اصولگرا و اصلاح‌طلب مقبولیت خود را از دست داده‌اند

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بازسازی اعتماد مردم با بهره‌گیری از نظرات آنان نقش پررنگی در تشویق آنان برای مشارکت در انتخابات دارد و بهترین راه در شرایط کنونی دلجویی از مردم است.

به گزارش ایسنا، شهاب‌الدین بی‌مقدار با اشاره به موانع پیش‌روی شکل‌گیری فضای انتخاباتی در اسفندماه سال جاری بیان کرد: یکی از موانع جدی شکل‌گیری فضای انتخاباتی از دست رفتن مقبولیت دو جریان سیاسی اصلاح‌طللب و اصولگرا در بین مردم است. امروز دیگر مردم باور خود را به این دو طیف از دست داده‌اند. در شهرهای کوچک مسلما گروهی براساس رفاقت و عقاید طایفه‌ای پای صندوق رای خواهند رفت، اما قطعا در کلانشهرهایی نظیر تهران، تبریز و اصفهان این موضوع خود را نشان می‌دهد و دلیل اصلی آن مسائل معیشتی و اقتصادی است.

وی در ادامه اظهار کرد: تاکنون مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه قول‌هایی به مردم داده‌اند که عملی نشده است پس در گام اول باید صدای مردم را شنید تا در دل آنها امید ریشه کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید مردم را درک کنیم تا بتوانیم اعتماد آنها را بازسازی کنیم. باید ریشه مشکلات را برای مردم شفاف بیان کنیم و راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات ارائه دهیم. از سوی دیگر تا زمانی که عده‌ای خودی باشند و عده‌ای دیگر غیرخودی تلقی شوند مسائل در جامعه حل نمی‌شود.

این عضو کمیسیون امور داخلی تصریح کرد: از سوی دیگر شورای نگهبان می‌تواند در شرایط کنونی در تشویق مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای موثر باشند. این‌که امروز اعلام شود فردی به دلیل عدم التزام عملی به اسلام رد صلاحیت شده است برای مردم جامعه قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که باید به دنبال جلب اعتماد مردم و همراهی آنان باشیم، اظهار کرد: تاریخ نشان داده کشورهایی توانسته‌اند قدرت خود را حفظ کنند و مسیر توسعه و پیشرفت را طی نمایند که پشتوانه مردمی داشته‌اند. از نظر بنده باید از مردم دلجویی کرده و از نظرات آنان استفاده کنیم. حضور کمرنگ مردم در انتخابات مخالفان نظام را جری‌تر می‌کند.

بی‌مقدار در پایان تاکید کرد: از نظر بنده در خصوص مسائل اساسی که امروز جامعه با آنها درگیر است نظیر سیاست خارجی کشور باید از نظرات مردم استفاده کرد. اهمیت دادن به نظرات مردم نقش سازنده‌ای در جلب اعتماد آنان دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا