حقوق بشر

انتقال سها مرتضایی،با چشم‌بند به زندان مخوف

شورای صنفی دانشجویان ایران از انتقال سها مرتضایی به زندان مخوف قرچک ورامین خبر داد. این فعال دانشجویی که در اعتراض به عدم امکان تامین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی دست به اعتصاب غذا بود به بهانه‌ آزاد شدن از بند امنیتی زندان اوین خارج و به زندان قرچک منتقل شده است…
شورای صنفی دانشجویان همچنین اعلام کرد که بازپرس شعبه اول دادسرای اوین (شهید مقدس) به سها مرتضایی گفته دستور آزادی او صادر شده است اما نیروهای امنیتی بعد از خروج از زندان اوین او را با چشم‌بند و دستبند به زندان قرچک منتقل کرده‌اند.

این گزارش تصریح می‌کند اعتصاب غذای سها مرتضایی وارد یازدهمین روز خود شده است.

دانشجوی دربند: توان مالی تامین وثیقه را ندارم

سها مرتضایی، فعال دانشجویی در زندان اوین دست بهاعتصاب غذا زده است. به گزارش هرانا، این فعال دانشجویی در آخرین تماس تلفنی از ارسال نامه به بازپرس پرونده خود خبر داده است.

او در این نامه به ادامه بازداشت خود اعتراض کرده و نوشته که چون توان تأمین وثیقه ندارد باید در زندان بماند و در اعتراض به این روند ناعادلانه تا زمان تعیین تکلیف دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم انسانی و دبیر وقت شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران ۲۶ آبان در جریان اعتراضات اخیر در محوطه ورودی خوابگاه دانشگاه تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه در زندان اوین (بند ۲-الف) منتقل شد.

شوک الکتریکی می دهیم تا دست بر دارد

گزارش قبلی: سها مرتضایی دانشجوی ستاره‌دار دانشگاه تهران و دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه تهران که از یک‌شنبه ۲۶ آبان‌ماه در بازداشت است، در وضعیت جسمانی نامناسبی به‌سر می‌برد.

شورای صنفی دانشجویان روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه اعلام کرده که این دانشجوی ستاره دار دانشگاه تهران از بیماری قلبی رنج می‌برد و وضعیت جسمانی‌اش وخیم است.

همچنین گفته می‌شود که او از تماس با نزدیکان و دسترسی به وکیل محروم است و شنیده‌ها حاکی از اعمال فشار‌های شدید بازجویی بر این فعال صنفی است.

مقامات امنیتی با فشار به خانواده سها مرتضایی، دانشجوی دانشگاه تهران که شامگاه یک‌شنبه ۲۶ آبان‌ماه در خوابگاه دانشجویی بازداشت شده بود تهدید کرده‌اند که او را «بیمارستان روانی» منتقل می‌کنند.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، طی روزهای گذشته خانواده این دانشجوی ستاره دار با احضار از سوی حراست و معاونت فرهنگی دانشگاه تهران تحت فشار و تهدید قرار گرفتند تا با امضا کردن برگه‌ای موافقت کنند که خانم مرتضایی «از طرف دانشگاه تهران» به جای زندان به «بیمارستان روانی» منتقل شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، رئیس حراست دانشگاه تهران پس از حضور مادر سها مرتضایی در جلسه دانشگاه تهران ضمن تهدید افزایش حکم سابق این دانشجوی ستاره دار از شش سال به ۸ سال و شش ماه، به مادر خانم مرتضایی می‌گوید که می‌تواند برگه‌ انتقال به «بیمارستان روانی» را امضا کند تا با انتقال به بیمارستان به او «شوک الکتریکی» داده شود تا «دست از این کارهایش بر دارد!»

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا