زنان

رتبه اول قم در تعداد زنان معتاد 

لاپوشانی حقایق تلخ اجتماعی از سوی کارگزاران رژیم سابقه‌ای طولانی دارد. روشن شدن واقعیت‌ها برای مردم سبب وحشت و هراس مسئولان درجهٔ اول حکومتی می‌شود. فراگیری و شیوع مصرف انواع مواد مخدر و گسترش آن و معضل‌های هولناکی که به‌بار آورده و می‌آورد، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بازتابی گسترده‌ داشته و دارد. در این ارتباط، اطراف حوزه علمیه قم، این شهر مذهبی مملو از زنان معتاد است. یکی از دستاوردهای چهل ساله حکومت اسلامی در همان استان، با داشتن۸۰ هزار طلبه، بالاترین آمار اعتیاد زنان و بیشترین طلاق را نیز به خود اختصاص داده است…

یک مقام مسئول در نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به آمار بالای اعتیاد زنان در قم، اعلام کرد که این شهر مذهبی در آمار «دستگیرشدگان زن به عنوان معتاد در کشور» رتبه اول را دارد.

به گزارش پایگاه خبری «قم فردا»، زهرا جواهریان، معاون هماهنگ‌کننده معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه ۱۱ دی، با اشاره به نتایج سرشماری سال ۹۵ به بیان «برخی نکات منفی» درباره‌ وضعیت زنان در قم پرداخت و علاوه بر آمار اعتیاد زنان، به آمار بالای طلاق در این استان نیز اشاره کرد.

به گفته جواهریان، در نسبت طلاق به ازدواج در روستاها، روستاهای قم رتبه اول را دارد، ضمن آن‌که رتبه اول کشور در «زنان بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و متوسطه» نیز به قم اختصاص دارد.

معاون هماهنگی معاونت امور زنان ریاست‌جمهوری همچنین گفت که «آمار مدیریت زنان استان قم نسبت به مردان وضعیت مناسبی ندارد و رتبه سی‌ویکم در کشور را دارد».

با این حال وی افزود: «این آمار بر اساس سرشماری سال ۹۵ است و در سه سال اخیر تغییرات عمده و خوبی اتفاق افتاده است.»

جواهریان جزئیات بیشتری درباره این تغییرات بیان نکرد.

در سال ۱۳۹۵ نیز مدیر کل ثبت احوال قم اعلام کرده بود که آمار طلاق در قم بالاترین میزان در ایران است و از رشد پنج هزار درصدی مطالبه نفقه در این استان خبر داده بود.

با این وجود رهبران رژیم جمهوری اسلامی، مدعی پرچمداری تمدن بشریت و در دست داشتن جعبۀ سحر آمیزی هستند که گویا کلید حل تمام مشکلات بشری در آن است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا