زحمتکشان

تجمع اعتراضی نانوایان قزوین

اجرای تعدیل ساختاری وضعیت معیشت و امنیت شغلی کارگران را وخیم‌تر و نارضایتی ژرف آنان را برانگیخته است. در این ارتباط، امروز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۹۸، شماری از نانوایان شهر قزوین در مقابل ساختمان استانداری این شهر دست به تجمع زدند…

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۸، جمعی از نانوایان استان قزوین با حضور در مقابل استانداری خواستار رسیدگی مسئولان به مطالبات خود و افزایش نرخ نان شدند.

به گفته یکی از نانوایان: “در حالی که قیمت همه محصولات و کالاها در سه سال گذشته افزایش یافته است، اما همچنان قیمت نرخ نان در قزوین ثابت مانده و معیشت نانوایان را با مشکل مواجه کرده است”.

وی افزود: “با افزایش قیمت بنزین، قرار بود که نرخ حمل و نقل افزایش پیدا نکند، اما اکنون شاهدیم که با افزایش این نرخ، دستمزد کارگران نیز افزایش داشته است و کارگران نانوایی هم اکنون با حقوق سه سال قبل زندگی می‌کنند، در حالی که قیمت کالاهای ضروری در جامعه چند برابر شده است”.

مصیب بهرامی، رییس اتحادیه نانوایان استان قزوین نیز به مطالبات این صنف اشاره کرد و گفت: “نانوایان از ما مطالبه می‌کنند که با افزایش هزینه‌های آب، برق و گاز و همچنین بالا رفتن نرخ دستمزد کارگران در فعالیت خود دچار مشکل شده اند”.

وی در خصوص پیشنهاد افزایش قیمت ۲۵ تا ۴۰ درصدی نان در استان نیز اظهار داشت: “با توجه به ثابت ماندن قیمت نان از پنج سال پیش تاکنون، افزایش قیمت نان در دستور کار قرار داشته و نیازمند مصوبه مسئولان استانی است”.

بهرامی افزود: “هنگامی که بحث افزایش قیمت نان در زمان استاندار اسبق استان قزوین مطرح شد، مسئولان وقت بنا به برخی مصالح اظهار داشتند که امکان این افزایش قیمت در زمان حاضر وجود ندارد و آن را موکول به آینده کردند”.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا