گوناگون

حمله پلیس فرانسه با گاز اشک‌آور به اعتصاب کنندگان

ویدئوهای منتشر شده از بیست و هشتمین روز اعتصاب ها علیه اصلاحات بازنشستگی از حمله پلیس این کشور به معترضان حکایت دارد….

به گزارش اسپوتنیک، اعتصاب کنندگان و تظاهر کنندگان حمل و نقل عمومی که اقدام به انسداد پایانه مسافری در خیابان «بلیارد» پاریس برای جلوگیری از خروج اتوبوس‌ها کرده بودند با دخالت پلیس مواجه شدند و بسیاری از نیروهای پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن آنها استفاده کردند.
اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی در روز پنجشنبه در حالی به بیست و هشتمین روز خود رسید که با تداوم این اعتصاب‌ها در هفته‌های آینده فرانسه اعتصابی بی نظیر در این گونه اعتراض‌ها را تجربه خواهد کرد.
بیشترین میزان اعتصاب ها در اواخر سال های ۱۹۸۶ تا اوایل سال ۱۹۸۷، ۲۸ روز بود.
با فراخوان و دعوت کنفدراسیون عمومی کار فرانسه برای تداوم اعتراض‌ها و اعتصاب های اخیر، کاخ الیزه با نگرانی‌های جدی‌تری مواجه خواهد شد.
درصورت ادامه اعتصاب های اخیر رکورد اعتصاب قبلی شکسته خواهد شد و تجربه جدیدی برای فرانسه خواهد بود. خبرگزاری فرانسه هم گزارش کرد: بسیج علیه اصلاحات بازنشستگی در فرانسه روز پنجشنبه به رکورد طولانی ترین اعتصاب مداوم در بخش حمل و نقل در طول سه دهه اخیر رسید.
اعلام برنامه دولت در چارچوب اصلاحات نظام بازنشستگی این کشور بر مبنای یک سیستم جهانی از پنجم دسامبر ۲۰۱۹/ ۱۴ آذر ۹۸ منجر به اعتصاب و عمدتا”‌اختلال در گردش قطارها در فرانسه و حمل و نقل عمومی در پاریس شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا