اخبار

گام پنجم و پایانی کاهش تعهدات ایران در برجام اعلام شد!

پس از ترور قاسم سلیمانی٬ گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات در برجام توسط جمهوری اسلامی اعلام گردید.براساس این تصمیم محدودیت در تعداد سانتریفیوژها کنار گذاشته شد.

توقف آخرین محدودیت های عملیاتی در برجام

به گزارش ایسنا، “جمهوری اسلامی ایران در گام پنجم کاهش تعهدات خود، آخرین مورد کلیدی از محدودیت‌های عملیاتی خود در برجام، یعنی «محدودیت در تعداد سانتریفیوژها» را کنار می‌گذارد. بدین ترتیب برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست و از این پس برنامه هسته‌ای ایران صرفا بر اساس نیازهای فنی خود پیش خواهد رفت. همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی کمافی السابق ادامه خواهد یافت. در صورت رفع تحریم‌ها و منتفع شدن ایران از منافع برجام، جمهوری اسلامی ایران آماده بازگشت به تعهدات برجامی خود است. سازمان انرژی اتمی موظف است در این چارچوب اقدامات و تمهیدات لازم را با هماهنگی رئیس جمهور اتخاذ کند”.

گام پنجم و آخر کاهش تعهدات برجامی

یورونیوز نیز در این باره گزارش داد:” ایران ضمن اعلام آغاز گام پنجم از کاهش تعهدات برجامی خود این مرحله را «آخرین» گام خواند.دولت ایران در شامگاه یکشنبه ۱۵ دی اعلام کرد در گام پنجم کاهش تعهدات خود، آخرین مورد «کلیدی» از محدودیت‌های عملیاتی خود در برجام، یعنی «محدودیت در تعداد سانتریفیوژها» را کنار می‌گذارد”…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا