گوناگون

گروه‌های تحت حمایت رژیم «ولایی» در سوریه پایگاههای خود را تخلیه می‌کنند

به گزارش “آناتولی” به نقل از منابع موثق در سوریه، در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران ایران، نیروهای تحت حمایت این کشور در غرب فرات برای فرار از آمریکا اکثر پایگاههای خود را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مخفی شده‌اند.
این گروه‌ها بیشتر پایگاههای خود در شهرستان‌های البوکمال و میادین سوریه را تخلیه کرده و در مناطق مسکونی مستقر شده اند. همچنین اعضای این گروههای مسلح تلاش می کنند تا یکجا جمع نشوند.

از سوی دیگر نیروهای آمریکایی در شرق فرات با احداث پایگاههای جدید دیده‌بانی و افزایش فعالیت‌های گشت‌زنی، تدابیر امنیتی خود در منطقه را افزایش داده‌اند.

آمریکا روز گذشته به کاروان حامل فرماندهان حشد الشعبی واقع در شمال بغداد حمله کرده بود که در پی آن ۶ نفر کشته شدند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ۵۲ نقطه در ایران را که برخی از آنها از اهمیت بالایی برای ایران و فرهنگ ایرانی دارند هدف قرار می‌دهند.

گفتنی است رژیم بشار اسد با کمک گروه‌های تحت حمایت ایران و روسیه در نوامبر سال ۲۰۱۷ به اشغال گروه تروریستی داعش در غرب دیرالزور پایان داده و کنترل این بخش شهر را به دست گرفته بود.

گروه‌های خارجی تحت حمایت ایران که تبدیل به نیروی زمینی رژیم اسد در سوریه شده‌اند بیشتر در شهر دیرالزور در مرز سوریه با عراق حضور دارند.

گروه‌هایی از اتباع کشورهای ایران، عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان در دیر‌الزور که عرب‌های سنی در این شهر زندگی می کنند، از سوی سپاه پاسداران ایران مدیریت می شوند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا