گوناگون

پرواز گسترده پهپادها و بالگردها بر فراز بغداد

در حالی که شبکه اسکای نیوز گزارش داد، پهپادها و بالگردها بر فراز آسمان بغداد به طور گسترده به پرواز درآمده‌اند، خبرنگار المیادین در بغداد گفت، گروه‌های مقاومت عراق به حالت آماده باش درآمدند…

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، در پی موشک‌باران پایگاه عین الاسد که یکی از مهمترین پایگاه‌های مورد استفاده آمریکایی‌ها در عراق است هلی‌کوپترهای آپاچی و پهپادها به پرواز درآمدند.

این پایگاه در استان الانبار در غرب عراق واقع است.

همچنین یک مقام نظامی آمریکایی به سی ان ان تاکید کرد، در پی حمله موشکی به عین الاسد نیروهای آمریکایی در عراق گشت زنی‌ها در اطراف پایگاه‌های نظامی را که شامل نیروهای ارتش آمریکاست، شروع کرده‌اند.

این مسؤول نظامی که خواست نامش فاش نشود، اضافه کرد: هلی‌کوپترهای هجومی در اطراف پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در عراق در حال گشت زنی هستند.

در این راستا تیم سی ان ان در بغداد نیز گفت، کمی پس از حمله موشکی ایران یک جنگنده از نوع AC-۱۳۰ را بر فراز مرکز بغداد از جمله منطقه الخضرا (سبز) که دربرگیرنده سفارت آمریکا در عراق است، رصد کرده است.

خبرنگار شبکه المیادین در عراق نیز اعلام کرد، در پی پاسخ موشکی ایران به حمله ددمنشانه اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد که به شهادت سردار قاسم سلیمانی،‌ فرمانده نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی منجر شد، گروه‌های مقاومت عراق به حالت آماده باش امنیتی درآمدند.
***
آمریکا شش بمب‌افکن ب۵۲ به اقیانوس هند فرستاد

نیروی هوای آمریکا شش بمب‌افکن به یک پایگاه نظامی در اقیانوس هند فرستاده است. پس از کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای سپاه قدس ایران، توسط نیروهای آمریکایی در عراق تنش در منطقه خاورمیانه به شدت افزایش یافته است.

همزمان با بالا رفتن تنش میان ایران و آمریکا در پی کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، نیروی هوایی آمریکا شش بمب‌افکن ب۵۲ را به جزیره‌‌ای در اقیانوس هند فرستاده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا