ورزشی

سازمان بسیج ورزشکاران باید از حیات ورزشی کشور حذف شود!

ورزشکاران و کارشناسان ترقی خواه ورزش کشور خواهان پایان دادن به دخالت های”سازمان بسیج ورزشکاران” در امور ورزشی بوده و نسبت به عملکرد ویرانگر این نهاد ضد ورزشی اعتراض دارند.

“سازمان بسیج ورزشکاران” علیه ورزشکاران پرونده سازی می کند

“رییس سازمان بسیج ورزشکاران با اشاره به حضور نماینده‌ی ژیمناستیک ایران در کلاس آموزشی با نماینده‌ای از رژیم صهیونیستی گفت که “این اتفاق برای دومین بار افتاده است و متاسفانه صحت هم دارد. موضوع را قطعا پیگیری خواهیم کرد و باید رییس فدراسیون پاسخگو باشد.سردار داوود آذرنوش در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی اتفاقات ناخوشایند حضور نماینده ژیمناستیک ایران در کلاس مربیگری با حضور نماینده‌ای از رژیم صهیونیستی گفت: به دلیل حضور در مراسمات تشییع سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی اخبار را به طور دقیق نداشته‌ام، ولی دوستانم اخبار ژیمناستیک را به من اعلام کردند که بعد از بررسی متوجه شدم که این خبر متاسفانه درست است و همچنین خبطی مجددا صورت گرفته است”.

“وی افزود: سربسته می‌گویم، اخیرا شاهدیم که بعضی از اتفاقات در بعضی از فدراسیون‌ها می‌افتد. در صحبتی که با علی‌نژاد داشتم او قول داد که این موضوعات را بررسی کند و قطعا او هم این موضوعات را پیگیری خواهد کرد. اینکه فدراسیونی، قهرمان و یا ورزشکارش به یک کشور دیگر می‌رود و با نماینده رژیم صهیونیستی مسابقه می‌دهد یا در کلاسی با نماینده رژیم صهیونیستی شرکت می‌کند یا خانمی بدون حجاب در مسابقه‌ای شرکت می‌کند، حتی اگر رئیس فدراسیون اعلام کند که این اتفاقات بدون اجازه فدراسیون بوده و اعزام بدون اطلاع رسانی به فدراسیون صورت گرفته است، حرفش پذیرفتنی نیست”.

“رییس سازمان بسیج ورزشکاران افزود: خطوط قرمز کشور باید رعایت شود. خون سردار سلیمانی برای همین چیزها ریخته شده است…او تاکید کرد: اگر دانسته یا ندانسته اتفاقی بیفتد وظیفه رئیس فدراسیون‌ها این است که ترتیبی اتخاذ کنند که این اتفاقات صورت نگیرد و قطعا مسئولیت مستقیم این اتفاقات بر عهده رئیس فدراسیون است. آذرنوش درباره واکنش فدراسیون ژیمناستیک به این اتفاق و اینکه گفته شده شورا برون مرزی مقصر است، گفت: این دلیل درستی نیست. نمی‌دانیم مقصر کیست و نمی‌خواهیم قضاوت کنیم. مسئول اصلی این ماجرا فدراسیون مربوطه است و فدراسیون است که اعزام کرده است و وضعیت را باید مدیریت و آن را به شورا بروزن مرزی اعلام می‌کرد. شورای برون مرزی علم غیب ندارد و بر اساس همین ارائه وضعیت فدارسیون تصمیم به اعزام می‌گیرد”.

“وی بیان کرد: این موضوع را حتما پیگیری خواهیم کرد. یکسری عکس‌ها هم از حضور نماینده ایران در این دوره برایم ارسال شده است. با توجه به وضعیتی که در آن قرار داریم افتخار نیست که برویم و عکس بگیریم که دشمنان ما آنجا باشند و اسرائیل دشمن شماره یک ماست و ما اسرائیل را دولت و کشور نمی‌دانیم… چون اسرائیل یک دولت نیست نمی‌توانیم با نمایندگان آنان در یک جا باشیم… مجددا این موضوع را پیگیری خواهم کرد. دلیلی نمی شود که رئیس فدراسیون از سرخودش باز کند که این شخص بدون مجوز رفته یا مسابقه رسمی یا غیررسمی بوده یا مجوز شورای برون مرزی بوده است و غیره. همچین چیزی امکان پذیر نیست و نمی‌شود شخصی سرخود به مسابقات برود”.

“رییس سازمان بسیج ورزشکاران تاکید کرد: برای بار دوم است که همچنین کاری در فدراسیون ژیمناستیک صورت گرفته است. باید مشخصا به این موضوع پاسخ دهند و قطعا برخوردهای خودمان را به طور قانونی و مطالبه گری انجام خواهیم داد. فدراسیون ژیمناستیک باید پاسخگو باشند. موضوع به گونه‌ای نیست که از آن چشم پوشی کنیم. این خط قرمز ماست و قطعا کوتاه نمی‌آییم.آذرنوش هم‌چنین با اشاره به مسابقه دادن شطرنج‌باز ایرانی بدون حجاب نیز گفت: این رفتار شطرنج‌باز دختر ایرانی را از وزرات ورزش مطالبه می‌کنیم. اگر اینان اعزام کردند چرا مراقبتی صورت نگرفت و یا اگر سر خود این اعزام صورت گرفته باید برخورد های لازم صورت گیرد. این موضوع را نیز از طریق شورای برون مرزی و علی‌نژاد بررسی خواهیم کرد و هم از فدراسیون پیگیری می‌کنیم که باید استدلال قانع کننده داشته باشدو گرنه پذیرفتنی نیست”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا