گوناگون

سوئیس: آماده همکاری برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا هستیم

وزارت خارجه سوئیس در بیانیه‌ای ضمن تایید تبادل پیام‌های متعدد میان ایران و آمریکا، برای همکاری با ابتکارهای بین‌المللی برای کاهش تنش میان دو طرف اعلام آمادگی کرد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان چهارشنبه‌شب در تارنمای خود نوشت: وزارت خارجه سوئیس و یک منبع آگاه تایید کردند که ایران و آمریکا در روزهای گذشته چندین پیام از طریق کانال دیپلماتیک سوئیس تبادل کرده‌اند.

وزارت خارجه سوئیس در این بیانیه ضمن ابراز “نگرانی عمیق” از تنش‌های سنگین میان ایران و آمریکا و “چرخه تقابل‌های خشونت‌آمیز اخیر در عراق”، از همه طرف‌ها خواست که حداکثر خویشتن‌داری را رعایت کرده و از تنش بیشتر پرهیز کنند.

سوئیس همچنین در این بیانیه برای حمایت از ابتکارهای جامعه بین‌المللی برای کاهش تنش در منطقه اعلام آمادگی و تاکید کرد که کانال دیپلماتیک سوئیس در چارچوب “حفظ منافع” همچنان فعال است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه در انتقام از ترور سردار سلیمانی در عملیاتی موفق به نام «عملیات سلیمانی» ده‌ها فروند موشک زمین به زمین به پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین‌الاسد» واقع در استان الانبار عراق شلیک کرد.

سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور « دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا