بین‌المللی

ارائه لایحه کمک مالی ۳.۳ میلیارد دلاری آمریکا به اسرائیل

سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا روز پنج شنبه لایحه اعطای کمک مالی ۳.۳ میلیارد دلاری به اسرائیل را در قالب کمک سالانه به مجلس سنای این کشور ارائه کردند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، در بحبوحه نگرانی‌ها از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه اعضای مجلس سنای آمریکا از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روز پنج شنبه لایحه‌ای را ارائه کردند که به موجب آن، مبلغ ۳.۳ میلیارد دلار از جانب دولت آمریکا و در قالب کمک‌های سالانه به اسرائیل پرداخت می‌شود.

هدف این لایحه که با پشتیبانی «مارکو روبیو» سناتور جمهوریخواه و «کریس کانز» سناتور دموکرات تدوین شده است، قانونی کردن توافقنامه کمک میان آمریکا و اسرائیل (منعقده در سال ۲۰۱۶) است.

در واقع این لایحه یک «یادداشت تفاهم» منعقده میان اسرائیل و دولت «باراک اوباما» را که بزرگترین تعهد آمریکا به اعطای کمک نظامی است، به قانون تبدیل می‌کند.

سناتور روبیو در بیانیه ای که از طریق رایانامه به خبرگزاری رویترز فرستاد، اعلام کرد که اسرائیل با «تهدیدات بی سابقه ای» روبروست و سناتور کانز نیز نوشت: «حوادث چند روز گذشته اهمیت کمک آمریکا به امنیت اسرائیل را یادآوری می کند».

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا