زنان

کمبود ۱۶۰۰ معلم در کردستان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به کمبود هزار و ۶۰۰ معلم در استان، گفت: در کردستان بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که نسبت به این تعداد دانش آموز با کمبود معلم مواجه هستیم…

به گزارش ایسنا، رشید قربانی امروز(۱۷دی) در اولین جلسه خیرین دانشگاه فرهنگیان استان کردستان، با اشاره به اعتقادات مردم کردستان، اظهار کرد: در حوزه مدرسه سازی، مسجدسازی، سلامت و اماکن مذهبی کمک خیرین کردستانی،نزدیک به کل اعتبارات دولت بوده است.

وی افزود: اگر خیرین استان در احداث مدرسه کمک نمی‌کردند وضعیت مدارس در کردستان یکی از چالش های اساسی به شمار می‌آمد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به اینکه معلمان عنصر اصلی برای تربیت دانش آموزان هستند، بیان کرد: برای تربیت معلم حرفه ای نیازمند امکانات، تجهیزات و بسترهای لازم هستیم.

قربانی با اشاره به کمبود هزار و ۶۰۰ معلم در استان، ذکر کرد: در کردستان بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۱۴۸ هزار نفر آن ها دختر است و نسبت به این تعداد دانش آموز با کمبود معلم مواجه هستیم.

در ادامه  محمد مهدی منادی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان کردستان، با اشاره به امتیاز دانشگاه فرهنگیان نسبت به سایر دانشگاه های دیگر، گفت: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان قبل از ورود به دانشگاه گزینش می‌شوند و شغل این دانشجویان از همان ابتدا مشخص است.

وی شغل معلمی را مقدس دانست و افزود: خداوند بارها در قرآن کریم به ارزش علم و علم آموزی اشاره کرده و به این مهم اهمیت داده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان کردستان، خاطرنشان کرد: هزینه کردن در امر تعلیم و تربیت در دانشگاه فرهنگیان مایه برکت بوده و خداوند آن را به شما خیرین باز می‌گرداند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا