از هر دری سخنی

بیانیه حزب کمونیست ایالت اومسک روسیه در باره اوضاع تشنج آمیز خاورمیانه

برگردان-م. چابکی: لازم است افکارعمومی جهان را برای صلح بسیج کنیم. بجای دخالت کشورمان در هر درگیری و کانون جدید جنگ، تمرکز کار را بر حل مشکلات داخلی ومعضل حاد اجتماعی و جمعیت خود بکار گیریم.

اوضاع منطقه خاورمیانه به دلیل ترور فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران سر لشکر قاسم سلیمانی به شدت وخیم تر شد. تروری که با دستور دو نالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت، نقض فاحش قوانین بین المللی، عملی تجاوز کارانه وتروریستی است.
کمونیست های روسیه بلافاصله و قاطعانه این حرکت تروریستی را محکوم کرده اند. هم اکنون ماشاهد واکنش مسلحانه جمهوری اسلامی ایران به این اقدام تروریستی دولت آمریکا هستیم. منطقه خاور میانه در استانه جنگ بزرگی است! ارزیابی دقیق و نتیجه گیری ما جدا از اینکه جمهوری اسلامی ایران شریک اقتصادی و سیاسی با روسیه است کمونیست های روسیه از تلاش های وزارت امور خارجه در حل بحران خاور میانه پشتیبانی می کنند.

تحلیل ما از اوضاع داخل ایران قبل از همه اعتراضات توده های مردم، کارگران از سیاست اقتصادی دولت مذهبی که در ماه های اخیربه طرز وحشیانه ایی سرکوب شده اند. حزب توده مارکسیست – لنینیست ایران غیر قانونی اعلام شده است و آنچه کمونیست های روسی ارزیابی می کنند. ایالات متحده آمریکا همواره علاقمند به ایجاد تشنج ودر گیری در منطقه خاورمیانه است تا بهانه ای برای حضور نظامی خود برای سرکوب نیروهای رهایی بخش و چپ بیابد. سیاست روسیه باید جذب متحدان منطقه مانند سوریه، تقویت سکولاریسم، تقویت دولت های مترقی که با مشارکت کمونیست ها اداره می شوند باشد. کمونیست ها باید، تمام تلاش خود را برای برقراری صلح و اعمال نفوذ بر کشورهای مختلف این منطقه جهت از بین بردن تنش ها در خاورمیانه بکار گیرند. کمونیست های همه کشورها باید به طور مشترک در برابر تشنج آفرینی امپریالیسم آمریکا، جهت امنیت در خاورمیانه متحد شوند. کمونیست ها مبارزه را برای حق استقلال و استقلال را برای احقاق حقوق اجتماعی و حقوق دمکراتیک مردم ایران باید بدانند.
روسیه بزودی ۷۵ – مین سالگرد پیروزی بزرگ را جشن خواهد گرفت. ما در جنگ خونین وحشتناک پیروز شدیم. نیروهای امپریالیستی و ارتجاعی مجاز نیستند برای تحقق اهداف ناخوشایند خود، جنگ جدیدی را آغاز کنند. لازم است افکارعمومی جهان را برای صلح بسیج کنیم. بجای دخالت کشورمان در هر درگیری و کانون جدید جنگ، تمرکز کار را بر حل مشکلات داخلی ومعضل حاد اجتماعی و جمعیت خود بکار گیریم. “سرویس مطبوعاتی کمیته مرکزی CPKR”
م. چابکی ۱۹ دی ۱۳۹۸ برابر با ۰۹ /۰۱/۲۰۲۰
بر گرفته از سایت حزب کمونیست روسیه

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا