اخبار

نظام خودکامه و ناکارآمد؛سه روز دروغ و پنهان کاری

درحالیکه مردم ایران و افکار عمومی جهان از دروغ و پنهان کاری مسئولان نظام در شگفتی بسر می برند؛این پرسش کلیدی بیش از پیش مطرح است؛ سیاست های ولی فقیه و سپاه پاسداران میهن ما را به کجا می برد؟

ولی فقیه و سپاه پاسداران مسئول اصلی فاجعه سانحه هوایی در آسمان تهران

“فرمانده هوا و فضا سپاه،با اعلام اینکه احتمال شلیک کروز و ورود هواپیماها را داشتیم،تاکید کرد: آماده باش به بالاترین سطح به همه سامانه‌ها اعلام شده بود.به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده در نشست خبری که پیرو اعلام ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، درباره علت سقوط هواپیمای اوکرانی توضیحاتی ارایه کرد…ارزیابی ها و بررسی های این حادثه توسط ستادهای بالاتر و مجموعه قوه قضائیه ان‌شاءالله انجام می‌شود و اطلاعات کامل می‌شود و همین ابتدا باید بگویم که ما گردن مان را از مو باریکتر است. فرمانده هوافضای سپاه تصریح کرد همه مسئولیت‌های این کار را می پذیریم وهرگونه تصمیمی مسئولان بگیرند ما مطیع اجرای آن هستیم”…

” شب حادثه وضعیت آمادگی در شرایط جنگی قرار گرفته بود که بالاترین سطح آمادگی است.فرمانده هوافضا تاکید کرد: در این شرایط تعدادی از سامانه های پدافندی به رینگ پدافند تهران اضافه شدند…حاجی‌زاده با بیان این که اولین سامانه‌ای که در محدوده غرب تهران مستقر بود و در اطراف بیدگنه این حادثه را رقم زده است اظهار کرد: در چندین مرحله این آماده باش به بالاترین سطح موجود به همه سامانه‌ها اعلام می‌شود و در مراحل مختلف چندین بار به سامانه‌های مختلف و از جمله سامانه‌ای که درگیر این حادثه شده اعلام می‌شود که موشک‌های کروزی به سمت کشور شلیک شده است…این سامانه‌ای که درگیر شده است و موشک را شلیک کرده که ما پیش‌بینی کردیم مصاحبه‌ای با خود اپراتور انجام شده و آن هم پخش خواهد شد ان‌شاءالله، خود شلیک کننده اظهار کرده است که ما چندین بار درخواست کردیم که فضای کشور از پروازها خالی شود و به اصطلاح کلیر شود و این درخواست‌ها انجام شد به ملاحظه برخی مسائل عزیزان ما این موضوع را دنبال نمی‌کنند. این هواپیما از جایی که بلند می‌شود با توجه به اطلاعاتی که به اپراتور داده می‌شود و گفته می‌شود وضعیت جنگی است و موشک کروز شلیک شده است، این بنده خدا (شلیک کننده)هواپیما را کروز تشخیص می‌دهد و موظف بوده است در چنین شرایطی تماس بگیرد و تاییدیه را بگیرد،‌خبط اپراتور هم همین است اما ظاهرا سیستم ارتباطی‌اش با اختلال روبه‌رو بوده است و نمی‌تواند تماس بگیرد که شاید به دلیل شلوغ بودن شبکه یا سامانه‌های جنبی بوده است که در نهایت او ۱۰ ثانیه فرصت داشته است که تصمیم بگیرد. او در این شرایط این تصمیم بد را می‌گیرد و موشک را شلیک می‌کند و هواپیما مورد اصابت قرار می‌گیرد و در نقطه مشخص شده بر زمین سقوط می‌کند…اگر خبط و خطایی بوده یکی از عناصر ما انجام داده و چون در نیروهای تحت امر ما است مسئولیت آن با ماست و باید جوابگو باشیم”…

این همه دروغ و فریبکاری؛ خشم به حق مردم از نظام تزویر و ریا

دویچه وله فارسی – “احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر، در کانال تلگرام خود می‌نویسد: «آیا وقتی که سخنگوی دولت، مشاور رئیس جمهور، مسئولان هواپیمایی و بسیاری محافل اصولگرا بخصوص رسانه‌های آنها، با ضرس قاطع و اطمینان خاطر کامل، بحث شلیک موشک را “جنگ روانی آمریکا” و “دروغی بزرگ” اعلام کردند، از اصل ماجرا بی‌اطلاع بودند؟ یا اطلاعات دروغ به آنها داده شده بود؟ یا خود در صدد دروغگویی برآمدند؟»به اعتقاد زیدآبادی، “هرکدام” از این گزینه‌ها که درست باشد، “این یک رسوایی تمام عیار است.” زیدآبادی ادامه می‌دهد: «حالا آنها چطور می‌خواهند چشم در چشم مردم بدوزند؟ چطور انتظار دارند که از این پس مردم حرف آنان را باور کنند؟»”…

“یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاخیر در اعلام علت سقوط هواپیمای اوکراینی را توهین به مردم و منجر به ایجاد شوک ⁧بی‌اعتمادی⁩ دانست.به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:«‏تاخیر در اعلام شلیک به هواپیمای ⁧بوئینگ اوکراینی⁩ و تلاش برای قلب حقیقت علاوه بر توهین به مردم شوک ⁧بی‌اعتمادی⁩ به گزارشات حوادث را در پی داشت”…همچنین ایسنا گزارش داد : “در این‌باره پرسش‌های بسیاری مطرح است که برخی از آنها عبارتند از:

چرا در سه روز گذشته هیچ نهاد و مسؤول مطلعی حرفی نزد تا هجمه‌ها این‌گونه علیه کشور بسیج نشود و دست‌کم اتهام «دروغ‌گویی» متوجه برخی مسؤولان نشود؟

چه کسی مسؤول اصلی این پنهان کاری و آسیب دیدن اعتماد افکار عمومی نسبت به مقامات و مسؤولان و رسانه‌های کشور است و این خطای فاحش چگونه جبران خواهد شد؟

دلیل اعلام زودهنگام و اصرار بر این موضع که دلیل سقوط نقص فنی هواپیما بوده از سوی برخی مسؤولان مربوطه در ساعات اولیه چه بوده است؟

مرکز نظامی یاد شده در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح که این‌قدر نزدیک به اصلی‌ترین فرودگاه بین‌المللی ایران قرار دارد، از پروازهای فرودگاه اطلاعی نداشته است؟

در شرایطی که یکی از مهمترین حملات موشکی سپاه درحال انجام بوده، هیچ قسمتی از آسمان ایران منطقه پرواز ممنوع اعلام نشده یا به ایرلاین‌ها و مراکز پدافندی اخطاری داده نشده بود؟ پیش از شلیک، هیچ اخطاری به خلبان پرواز ۷۵۲ داده نشده و هیچ استعلامی از فرودگاه امام نشده بود؟”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا