اخبار

فرمانده سپاه: اگر ما نمی‌گفتیم هیچکس متوجه نمی‌شد

گویا اول انقلاب دعوا بوده سر اینکه برای اداره حکومت، تخصص مهمتر است یا تعهد؟ حدود ۴۰سال طول کشید تا معلوم شود «هیچکدام»! چیزی که حکومت را تا حالا اداره کرده «رو» بوده. هر چه ندارید از تخصص و تعهد، به جایش ماشاءالله «رو» دارید.

پنج پرسش در دادگاه وجدان

محمد جواد اکبرین:

۱)فرمانده سپاه می‌گوید: «فرضیه اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی را خود ما مطرح کردیم و اگر ما نمی‌گفتیم هیچکس متوجه نمی‌شد».

خبر سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ در بامداد ۱۸ دی‌ماه منتشر شد و نظام پس از سه روز تکذیب و متهم کردن خبرنگارانِ پیگیر حقیقت به «ابزار جنگ روانی دشمن» سرانجام اعلام کرد که شلیک پدافند سپاه علت سقوط هواپیما بود.

آیا اگر پرواز داخلی بود، اگر مسافران کانادایی نداشت و دولتی نبود که جان شهروندانش برایش مهم باشد، و اگر پیگیری کاربران شبکه‌های اجتماعی و ایستادگی‌شان در برابر کینه‌ها و‌کنایه‌ها نبود آیا هرگز حقیقت فاش می‌شد؟ اما حتی حالا هم که مجبور به اعتراف شدید با دروغی تازه، داغِ تازه را تازه‌تر می‌کنید که «اگر ما نمی‌گفتیم هیچکس متوجه نمی‌شد»؟

۲)سخنگوی هیئت رئیسه مجلس می‌گوید: فرمانده سپاه به مجلس آمد و به ما گفت «چون همه فرماندهان در میدان جنگ بودند اینجا مأمور پدافند فکر کرده هواپیما، موشک کروز است»! یعنی سیستم جوری است که فرمانده اگر برود جنگ، «مأمور»ش هواپیمای مسافربری را با کروز اشتباه می‌گیرد؟ یا قرار است مأمور را قربانی کنید و خلاص شوید؟

۳)فرمانده نیروی هوافضای سپاه می‌گوید همان روز اول ماجرا را می‌دانسته. بقیه می‌گویند رهبری ۴۸ساعت دیرتر خبردار شده. این شدت و دقتِ «هماهنگی» بین فرمانده کل قوا و بقیه فرماندهان شاهکار نیست؟ بماند که رهبری خود در سخنرانی ۷خرداد۹۷ گفته است: «گاهی گفته می‌شود که فلانی کانالیزه می‌شود و مانند اینها. نه اینها نیست! بنده از مسائل کشور مطّلع‌ام».

این روش آیا مردم را مطمئن‌تر نمی‌کند که در بسیاری از پرونده‌های این ۴۰سال این هنر را داشتید که به دوربین زل بزنید و با اعتماد به نفس دروغ بگویید؟

۴)به گزارش خبرگزاری مهر، برای تشییع حاج قاسم سلیمانی، معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای رسمی به رؤسای دانشگاه‌های کشور ابلاغ کرد تا وسیله رفت و آمد دانشجویان برای تشییع را فراهم کنند. حالا پیکر دهها ایرانی که ۴۰ نفرشان دانش‌آموختگان ۳دانشگاه بزرگ کشور بودند در انتظار دستان مردمی است که یک «تشییع باشکوه و آزاد» کمترین حق‌شان است. «وسیله رفت و آمد» پیشکش! آیا اجازه چنین بدرقه‌ای را می‌دهید یا تشییع باشکوه فقط برای کسی که به قول رهبری «ذوب در انقلاب» بود مجاز است؟

۵)سخنگوی دولت گفته تعداد کشته‌های مراسم تشییع در کرمان به ۵۹ نفر رسید، (آمارهای دیگر اعدادی بیش از این را روایت می‌کند) و گفته بیش از ۶۰ نفر هم در آی‌سی‌یو هستند. ۱۷۹ مسافر که ۱۴۷ نفرشان ایرانی هستند در سقوط هواپیما جانشان را از دست دادند. آمار قربانیان اتوبوس جاده شمال را هم اضافه کنید. صدها کشته‌ی بی‌لیاقتی در کمتر از سه روز. شما را به خدا چنین حکومتی نیاز به دشمن دارد؟

و سرانجام:

گویا اول انقلاب دعوا بوده سر اینکه برای اداره حکومت، تخصص مهمتر است یا تعهد؟ حدود ۴۰سال طول کشید تا معلوم شود «هیچکدام»! چیزی که حکومت را تا حالا اداره کرده «رو» بوده. هر چه ندارید از تخصص و تعهد، به جایش ماشاءالله «رو» دارید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا