ورزشی

قهرمانی کاراته ایران در مسابقات جهانی شیلی

رزیتا علیپور، حمیده عباسعلی، بهمن عسگری، ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج زاده با برتری مقابل تمامی رقبا به مدال طلای لیگ جهانی کاراته وان شیلی دست یافتند و صالح اباذری نیز برنز گرفت.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت‌های روز پایانی نخستین مرحله لیگ جهانی کاراته وان سری آ در راستای افزایش امتیازات کسب سهمیه المپیک که در سانتیاگو کشور شیلی برگزار شد، تیم های کاراته مردان و زنان ایران به ۵ مدال طلا و یک برنز دست یافتند.

رزیتا علیپور اولین طلایی ایران در شیلی

رزیتا علیپور نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان ایران در دیدار فینال برابر جوانا رکویچ دارنده مدال طلای جهان۲۰۱۸ از صربستان ۳ بر ۳ پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.علیپور پیش از این در اولین مبارزه ۵ بر صفر جولیا آنجلوچی از ایتالیا را برد. سپس ۳ بر یک مقابل کارولینا ویدلا از شیلی به برتری رسید و در سومین مبارزه نیز ۳ بر صفر بر لیلا هورتالت از فرانسه را برد و به نیمه نهایی راه یافت. او در این دیدار به مصاف مروه کوبان از ترکیه دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ رفت و موفق شد ۸ بر صفر این حریف را شکست دهد و راهی دیدار پایانی شود.

دومین مدال طلای ایران به بهمن عسگری رسید

نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم مردان ایران در دیدار نهایی کاراته وان شیلی مقابل برونو تکسیرا دارنده مدال طلای جوانان جهان۲۰۱۳ از برزیل با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و به مدال طلا رسید.عسگری پیش از این در دور مقدماتی و در مبارزه نخست ۴ بر صفر آرمان التیمور از ترکیه را برد و در دور دوم نیز مقابل اوسامه فاهسی دارنده مدال طلای جوانان آفریقا از مراکش ۲ بر یک به برتری رسید. وی در دور سوم ۸ بر صفر کریستوفر آگوستین از مراکش را برد و در نیمه نهایی نیز توماس اسکات قهرمان پان آمریکن ۲۰۱۹ از آمریکا را ۳ بر یک برد و فینالیست شد.

ذبیح الله پورشیب سومین طلایی ایران

نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم مردان ایران در دیدار فینال مقابل اوگور آکتاش دارنده مدال برنز بزرگسالان جهان و طلای امیدهای جهان از ترکیه در یک مبارزه سخت با نتیجه ۳ بر ۳ پیروز شد و سومین مدال طلای ایران در این رقابت ها را بر گردن آویخت.پورشیب‌ پیش از این در مبارزه اول ۲ بر صفر ولید دقالی از بلژیک را برد و در مبارزه دوم نیز مقابل میشله جیانی از ایتالیا با همین نتیجه به پیروزی رسید. او در سومین دیدار ۳ بر ۲ ایگور چیخمارف از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله نیز ۲ بر یک ایوان وسیچ از کرواسی دارنده یک نقره و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹، برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۸ را شکست داد و فینالیست شد.

حمیده عباسعلی دومین طلایی تیم زنان ایران

نماینده وزن ۶۸+ کیلوگرم کاراته زنان ایران در دیدار فینال برابر هانگی چائو دارنده مدال های برنز جوانان و امیدهای آسیا از چین با نتیجه صفر بر صفر و با رای داوران به پیروزی رسید و چهارمین مدال طلای ایران و دومین مدال طلای تیم بانوان ایران را از آن خود کرد.

گنج زاده باز هم طلایی شد

نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم ایران دیگر طلایی تیم مردان ایران بود که در فینال مقابل جاناتان هورنه آلمانی ۲ بر صفر پیروز شد و بر سکوی نخست این رقابت ها ایستاد.گنج زاده پیش از این در اولین دیدار ۹ بر صفر از سد الکساندر بنجامین ریوست از کانادا گذشت و در ادامه ۳ بر یک برایان ایر از آمریکا را برد. وی سپس مقابل صالح اباذری دیگر نماینده ایران در این وزن یک بر صفر پیروز شد و به فینال رسید.

صالح اباذری به مدال برنز رسید

نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم ایران در دیدار رده بندی مقابل برایان ایر نفر سوم پان آمریکن از آمریکا ۴ بر یک پیروز شد و به مدال برنز رسید.اباذری پیش از این ابتدا ۷ بر صفر آدام راموس کاراته کایی از برزیل را برد. سپس ۳ بر صفر مقابل آلپ ارسلان یامان اوغلو از ترکیه دارنده یک طلا، یک نقره و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۸ به برتری رسید اما در نیمه نهایی مقابل سجاد گنج زاده دیگر نماینده ایران در این وزن یک بر صفر شکست خورد و به رده بندی رفت.

سارا بهمنیار به برنز نرسید

سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم، در دیدار رده بندی مقابل ران ران لی از چین و دارنده نقره و برنز آسیا ۳ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.بهمنیار پس از استراحت در دور اول، در مبارزه نخست۷ بر صفر جولیانا دی اولیورا از برزیل را شکست داد و در ادامه با نتیجه ۴ بر ۲ آیچا سایا از مراکش را مغلوب کرد.او در سومین بازی ۶ بر ۲ نتیجه را به سراپ اوزچلیک از ترکیه دارنده ۶ طلا، یک نقره و ۲ برنز کاراته وان های ۲۰۱۹، برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان واگذار کرد و به رده بندی رفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا