حقوق بشر

بی خبری از وضعیت کارگردان سینما در زندان اوین

ر رژیم جمهوری اسلامی شاغلان به علم، اندیشه، هنر، و استعدادها در این عرصه‌ها، ناگزیرند از لابه‌لای سدهای سانسور، دادگاه‌های غیابی، محرومیت از داشتن زندگی‌ای حداقلی، زندان، شکنجه، و حتا اعدام راهشان را باز کنند و به‌پیش بروند. کوشش برای درک حقیقت در رژیم “ولایت فقیه” جرمی نابخشودنی است و پاسخ مبارزه در راه آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی زندان و اعدام است…

با گذشت چهل روز از بازداشت نوید میهن دوست، کارگردان سینما محبوس در زندان اوین، کماکان از وضعیت او اطلاعی در دست نیست. گفته می‌شود این شهروند در بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز یکشنبه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۸، نوید میهن دوست، کارگردان سینما با گذشت ۴۰ روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بی خبری به سر می‌برد.

نوید میهن دوست، حدود ۴۰ روز پیش توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.
آقای میهن دوست از زمان بازداشت مدت ۱۵ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده و پس از آن به اتاق‌های سه‌نفره این بند منتقل شده بود.

مهدی محمودیان، روزنامه نگار و از اعضای حزب اتحاد امروز یکشنبه با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر در این خصوص نوشته است: “امروز که برخی از هنرمندان در حمایت از مردم زجر دیده و سرکوب شده‌‌مان، جشنواره فجر را تحریم کردند لازم دانستم خبر بدهم نوید میهن دوست کارگردان فیلم “هرچه خدا بخواد” بیش از ۴۰ روز است در بی خبری کامل در زندان امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات بازداشت است. او ۱۵ روز در سلول انفرادی بوده است”.

تا زمان تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت، اتهامات مطروحه و محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.

نوید میهن دوست، کارگردان و تدوینگر سینما و تلویزیون ایران است. کارگردانی سریال دیوار شیشه‌ای، سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد و فیلم هرچی خدا بخواد برخی از مهم‌ترین آثار نوید میهن دوست به شمار می‌آیند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا